Čaute kupujem si li- pol a neviem čo pre mňa znamená že má 40 c Mal som 30 c a vyhovovala mi len potrebujem vedieť či viac C neublíži reglu a elektronike
Pri C-éčkach ide o to, aký prúd dokáže batéria dodať. Napr. pri 5000mAh 20C dokáže dodať 100A (5000mAh = 5Ah x 20 = 100A) Čím má baterka viac C, tým by mala byť lepšia (aj keď pri expedičných RC stačí baterka s 20C) A elektronike neuškodí viac C
"Keď si vyberáme LiPolku, zaujímajú nás nasledovné údaje: počet článkov (napätie batérie), kapacita (schopnosť uchovávať el. energiu) a samozrejme tzv. Céčka (C-rate). Počet C udáva, aký prúd môže batéria dodávať. Napr. batéria 1500mAh, 20C môže dodávať prúd až 30 Ampérov. " - zdroj oliver: ak myslíš nabíjací prúd, tak ak nabíjaš 5000mAh baterku 1C, nabíjaš ju 5 Ampérami 5 (5000mAh) x 1 (1C) = 5A. Pri nabíjaní 2000mAh baterky prúdom 0,5C je 1A. Takže C-éčka sú závislé od kapacity baterky
Neviem podla akeho vzorca to pocitas ale ja som niekde cital ze 1c je standardne 2,5A to hovorim o vybijacom prude a podla toho sa riadim raz som to nedodrzal a pouzil som baterku 5000mah 20c v lodi pricom som vedel ze konfiguracia motor a regulator beru okolo 60A a po chvili jazdy som to skontroloval a baterka bola horuca a spuchnuta keby som to neskontroloval tak to buchne ale nehadam sa este raz to vyguglim a ked to najdem tak to tu zavesim ak nemam pravdu tak sa ospravedlnujem
inac teraz som schvalne hladal na gugli a nasiel som vsetko len to co pises ty ze 1c sa rovna 5A tak ale podla tohoto pravidla moj 60A regulator berie na pol plynu 120A ked dokazal odrovnat baterku a uz tomu vobec nerozumiem nastastie uz nekupujem batrky pod 30c
no ved samozrejme som bral do uvahy to ze 5000mah ale je to tak ako vravis ty to s tymi c ckami budem musiet premerat kolko ma odber ta moja lodka lebo 20c baterku to uvari jak nic