nabijacaka raytronic c14 - pomoc

všetko o RC vybavení a elektronike v RC modeloch

nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod marcel » Pon 10. Dec 2012 22:05:50

Kto poradi ako nabijat - kde a ktorym konektorom pripojit baterku z ovladaca / LIPO 1450 11,1 V / , k nabijacke, v navode to nie ani na nete som nenasiel...
marcel
Prílohy
nabijacka baterka.jpg
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod JanoS » Pon 10. Dec 2012 23:00:44

A nemáš na vysielačke konektor na nabíjanie kam dáš adaptér?

Z nabíjačky by si mal mať výstup na silové káble (tie hrubšie - červený a čierny) s konektormi, ale možeš mať rozne koncovky na batérii a kábloch od nabíjačky. Ak nie sú rovnaké treba dokúpiť príslušné koncovky a naletovať ich (robota na cca 5 minút), alebo kúpiť už hotové redukcie.
Tá 4 pinová (ak dobre vidím) koncovka na baterke je servisný konektor pre batériu aby nabíjačka vedela zobraziť počet článkov a ich kondíciu. Tú zapojíš do príslušnej 4 pinovej koncovky v adaptéri ktorý pripojíš potom do nabíjačky. Neviem akú tam máš baterku, resp. koncovky na nej ale môže sa stať, že nebudú pasovať do adaptéra. Vtedy treba opäť kúpiť príslušnú koncovku alebo redukciu podľa koncovky v nabíjačke a poprepájať. Prípadne brutálnejší spôsob, ale iba ak si si istý že vieš na akú pozíciu majú príslušné káble ísť, tak zrezať bezpečnostné výstupky a dávať pri každom nabíjaní pozor pri zapájaní na prepólovanie.

Predpokladám, že tam máš Li-Pol batériu. Treba dať pozor aby si mal na nabíjačke nastavené maximálne napätie kedy prestane nabíjačka nabíjať na 4,2V na článok aby nedošlo k poškodeniu článkov. Batériu nabíjaj iba maximálne takým prúdom ako odporúča výrobca.
Mitsubishi Pajero Metal top || Bruder CAT 246 RC conversion || Hexakopter XL
--
HITEC Optic 6 sport 40 MHz, 59 kanál
Graupner MX-12, 2,4 GHz
---------------------------------------------
project Nissan Patrol GR Y60
project Suzuki Jimny 2010
Obrázok užívateľa
JanoS
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 18:41:05
Bydlisko: Viničné/BA/MT

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod marcel » Uto 11. Dec 2012 19:30:30

Dakujem.uz j baterka nabita...zabudol som si v praci okuliare tak som na to riadne nevidel ako to pripojit...nabijal som tuto z ovladaca prvy krat.mas ties takuto nabijacku ? manual k tomu je dost slaby anerozumiem to postupne nabijanie po clankoch resp ako casto vybijat tieto /LiPO / baterky...nabijacku mam novu a auto som kupil rok jazdene / cez toto forum / aj s baterkami .
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod JanoS » Str 12. Dec 2012 21:38:29

Nie nemám takú istú, ale princíp pri nabíjaní li-poliek je podobný. V princípe ide o to, že servisný konektor je schopný identifikovať počet a kondíciu článkov v batérii. Li-Pol (ky) nesmieš "podbiť" pod hodnotu 3.3 resp. 3,2 V na článok pretože môže dôjsť k ich zničeniu. Na to aby sa to nestalo slúžia "pípaky", ktoré upozorňujú na kriticky stav napätia, prípadne sú batérie odstavené riadiacou jednotkou v modely. V závislosti od počtu článkov v akumulátore by sa malo na nabíjačke dať nastaviť koncové celkové napätie, kedy by mala nabíjačka prerušiť nabíjanie aby nedošlo k poškodeniu akumulátora. T.j. dvojčlánková 2x4,2V = 8,4V , trojčlánková 3x4,2 = 11,6V atď. Niektoré nabíjačky sú vybavené tzv. balancerom, ktorý "dorovnáva" kapacitu jednotlivých článkov až do maximálne 4,2V na článok. To je možno to nabíjanie po článkoch. Podľa toho koľko článkov má baterka, tak nabíjačka odstaví články ktoré sú nabité na 4,2V a ostatné články dotlačí už bez nabíjania toho článku ktorý je nabitý.
Mitsubishi Pajero Metal top || Bruder CAT 246 RC conversion || Hexakopter XL
--
HITEC Optic 6 sport 40 MHz, 59 kanál
Graupner MX-12, 2,4 GHz
---------------------------------------------
project Nissan Patrol GR Y60
project Suzuki Jimny 2010
Obrázok užívateľa
JanoS
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 18:41:05
Bydlisko: Viničné/BA/MT

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod marcel » Str 12. Dec 2012 21:44:09

ďakujem za radu . dufam ze sa uz zorganizuje exedicna akcia a tam ju zoberiem ak ma niekto takuto nabijacku ziskat dake rady
vdaka marcel
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod jeep » Sob 14. Dec 2013 13:29:26

Sorry že to dávam sem ale nechcem zakladať novu tému. Chcem si kúpiť nabíjačku http://www.rcsvet.sk/product/sk/NOSRAM-Nabijaci-set-NITRO a na tamia konektor chcem zapojiť redukciu na tento http://www.rcsvet.sk/product/sk/LRP-adapter-s-US-T-DIN-na-TAM-konektor alebo http://www.rcsvet.sk/product/sk/Konverzny-kabel-Traxxas-samec-gt-Molex-samice .môžem to tak spraviť?
AXIAL SCX10 Trial Honcho
Maverick Scout Jeep Cherokee
Team RcExpedition

Obrázok
Obrázok užívateľa
jeep
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Sob 01. Dec 2012 21:36:50
Bydlisko: Lipovec obec pri MT

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod marcel » Sob 14. Dec 2013 15:23:58

na ake baterky to chceś použiť na nabíjanie ??? ake máś doma teda aké používaś do RC auta ???
LiPO alebo NiMH terba podla typu abterky kupit nabijacku resp taku / ako je hore uveedna raytronic-univerzalna / - nabije LiPolku a NImhaćku za 1-2 amx 3 hodiny podla nasatveného prúdu nabíjania
Tu ktorú más na linku -to by som na nabijaie bateriek do aut ani neuvažoval / moj nazor //
Ak na nabíjanie "tužkových " na baterky do ovladaca - ak to chces na také - su kúp rovni set bateriek 4 ks s nabíjackou / v NAY som kupil teraz za 15 euro...
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod jeep » Sob 14. Dec 2013 17:59:00

ja chcem do auta.aku mas ty :?:
AXIAL SCX10 Trial Honcho
Maverick Scout Jeep Cherokee
Team RcExpedition

Obrázok
Obrázok užívateľa
jeep
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Sob 01. Dec 2012 21:36:50
Bydlisko: Lipovec obec pri MT

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod marcel » Sob 14. Dec 2013 18:15:04

pozri si zaćiatok tejto rubriky- raytronic c14 - je aj na LiPO aj NiMH + PB , NiCD s možnostou dobijania aj cez autobaterku.som s nou maximalne spokojny..stala cca 50-70 eur nepamatam presne
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: nabijacaka raytronic c14 - pomoc

Poslaťod jeep » Sob 14. Dec 2013 18:59:36

dik
AXIAL SCX10 Trial Honcho
Maverick Scout Jeep Cherokee
Team RcExpedition

Obrázok
Obrázok užívateľa
jeep
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Sob 01. Dec 2012 21:36:50
Bydlisko: Lipovec obec pri MT


Späť na RC súpravy a elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron