expedicne jazdenie

Sem píšte podnety a pripomienky

expedicne jazdenie

Poslaťod pera2008 » Sob 26. Dec 2015 14:27:37

Cielom tejto temy je nasledovne:
na velkych expedickach je takmer nemozne udrzat vsetky modely v jednej kolone. Padli napady, ako vytvorit mensie skupinky.
Rozdelenie skupiniek by sa dalo riesit viac sposobmi, ja som za to, aby sa vytvorili takzvane funkcne skupinky.
Z coho by funkcna skupinka sa skladala: tak jeden by bol navigator, ten by zistoval kade trasa vlastne ide
jedno vozidlo vybavene navijakom by bol vyprostovacie vozidlo.
tieto dva vozidla su zasadne pre celu skupinku, cize musia byt v nej.
ostatne vozidla podla vole, ako kto chce.

Co je benefit: jednoducho expedicia ako ma byt, bude obsahovat navigaciu, spolupracu a verim, ze kopec zabavy.

Co vy nato?
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod marcel » Sob 26. Dec 2015 14:47:41

V CZ. Madarsku Rakusku sa to jazdi pod nazvom CEST. Realne na Slovensku ??? Jazdime si takto v partiii BB+MT .Par modelov zodpoveda podmienkam a urobit akciu v takej miere tu podla mojho pohladu je nerealizovatelne
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod pera2008 » Sob 26. Dec 2015 15:30:03

trochu optimizmu. Co sme genglavy? Je to o ludoch, co pridu jazdit, nie je to na organizatoroch. Ked sa takto vie jazdit v malom, preco tie male kusky neposkladat na velkej akcii?
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod Taurus84 » Sob 26. Dec 2015 16:52:49

Mne sa tie CEST akcie z videi velmi pacia. Ak by sme chceli s niecim podobnym zacat u nas, asi by nebolo od veci zucastnit sa aspon jednej akcie v CZ, HU, AT. Nabrat skusenosti, popozerat ako to tam funguje. Viem, ze niektori uz premieru maju za sebou, ale cim viac hlav, tym viac rozumu. Ja budem o tom tento rok urcite uvazovat. Ak by sme spravili oficialny SK vyjazd aspon na jednu akciu, bolo by to fajn myslim. A mohli by sme si na skusku spravit Scale akciu aj my, bez velkej propagacie v zahranici. Niekde treba zacat. A bolo by myslim na case.

Edit:

Mal som na mysli jazdenie v style orientacnych offroadov a expedic. Tak sa myslim jazdi Recon G6 a cesky AST.
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod marcel » Sob 26. Dec 2015 17:24:59

čo sa týka CETS na Slovensku - plany na realizáciu boli a možno ešte niekde v malom u mňa sú , miesto ktoré zodpovedá podmienkam tieš je /myslím napr. Šturec - Bartoška , extra trasy,stravovanie , ubytovanie,campovanie... / ale zasa ALE ... na Slovensku je nás jazdiacic možno 50 a takych ktorí majú fakt autá vhodných a šatruschopných na CEST je do 10 ? Čo sa týka organizácie moźno by sa ku mne 2-3 pridali z BB ale to ej všetko . Na takuto akciu treba mať fakt partiu ľudí ktorí sú ochotní niečo tak veľké zorganizovať a nastáva ešte jeden problém. ÚČASŤ ? pried na akciu niekto z H,CZ,A a ak tak kolkí .. chalanmi z CZ -oganizatormi som v pisomnom kontakte ,madarsko tlmočene cez Attilu tieš a na vymenne sme boli na ich akcii oni na našej. Každy berie do úvahy v terajšej situácii náklady ,výdavky ... a to nevyzerá ružovo . Neberte to pesimisticky ale realne na túto dobu.
Keď som spravil prvy v BB Trial bol to len taký pokus či vôbec niekto príde a na 3och pretekoch bolo na každom 25-35 štartujúcich. Nie len pre mňa prekvapivé číslo.Tieš z osobných dôvodov zrejme už tento rok Trial BB nebudem organizovať .
Verím že v 2016 roku bude akcií na ktorých bude stale viac scail RC modelov pribúdať... ale bojím sa že realita bude iná...
Pre mňa je ideálne pojazdenie a relax keď sa dáme dokopy 4-5 ks a ideme sa vyblázniť niekam do hôr a podľa videí a foto viete ako to u nas vyzera.
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod pera2008 » Sob 26. Dec 2015 17:59:20

CEST, ci Recon. Nejde o to spravit akciu s cenami a inymi vecami, proste si pojazdit a vychutnat si to. Ked to dotiahneme na nejaku uroven, tak aj ostatni prijdu. Vsetci raz zacinali. Cela pointa je v tom, ze nenosit modely v rukach, ale vyuzit vsetko, co sa da. Ako som vravel, je to o ludoch. A zopar ludi je, co chce jazdit a nie sa plasit a rozmyslat, kde sa vsetci podeli. Ked sa budeme stale tocit okolo peniazoch, tak predajte modely a nemate ziadne dalsie vydavky.
Proste nie. Je to konicek, kazdy konicek nieco stoji. Ked ja a este zopar ludi z vychodu, ci zapadu sa vieme doterigat na stredne SVK, pretoze chceme byt s ludmi a zdielat radost z hobby, takisto skusenosti a trapenia, tak nechapem kde je problem. Bud to robim, lebo mam z toho radost, alebo to robim len aby som niekde patril a niekomu nieco dokazal.
Vsetci si vazime, ze sa vacsie akcie organizuju. Kazdy chape, ze sa nejak musi niekto niecomu prisposobit a nieco obetovat tomu.
Ak niekto chce ist na Recon, ok, cestou vyzdvihnem. Ak niekto chce v marci ist na Cingov. ok, nemam problem, nech bere so sebou co ma a s cim sa mu dobre jazdi.
pride 10 ludi? Pride, proste sa nic nedeje, nemusime sa nikomu spovedat, ze preco bolo malo ludi. Ako som vravel, nejde o prestiz, ide o to si zajazdit a uzit si to. A kde je chcenie a odhodlanie, tam je cesta.
Je jasne, ze sa nebude chodit kazdy vikend a prave preto, ak si da niekto namahu, ze dojde na nejaku vzdialenu akciu, tak nech odchadza s pocitom, ze niekde bol a nie ze sa niekde len narychlo presiel.
Proste cas, ktory s vami stravim si chcem vychutnat, nie len ahoj, cau a dobre bolo. Tak ako sa to robi v malom, proste sa ide a keca sa a vzajomne sa podporujeme. Nie je to az tak vela.
Myslim, ze sme celkom fajn partia ludi, ze nemame nejake spory medzi sebou. Stale budu lepsie a horsie akcie.
Ak niekomu ide o nieco ine, nech sa paci, na trialoch nech to dokaze.
Expedicie su o prirode a timovom duchu.
a uz ani neviem, co som tu napisal, bo dajak vela :EL:
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod pera2008 » Sob 26. Dec 2015 18:01:03

bol by som rad, aby sa vsetci vyjadrili. Nie zeby to nejak zmenilo moj nazor, ale mozno nam to ukaze smer kade sa uberat.
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod Taurus84 » Sob 26. Dec 2015 20:10:06

Za mňa teda toľko - MEX-a som kúpil práve z toho dôvodu, že sa mi páčia maketové modely a tak isto maketové jazdenie. Postupne ho budem dopĺňať výbavou a chcem z neho spraviť poriadny RC Off Road a podľa toho s ním aj budem jazdiť. Takže pre mňa je scale jazdenie samozrejmosťou a pokiaľ sa bude naše jazdenie uberať týmto smerom, budem velice rád a podporím to ako budem môcť. Ak nie, budem vyhľadávať aj akcie v zahraničí.
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod Marco21 » Sob 26. Dec 2015 20:12:47

Tak sa teda vyjadrím aj ja 8-)

Ku klasickej expedícii - tam by som určite nič nemenil... Ako bolo spomenuté, tu na SK je široká škála modelov, kde každý má model s rozdielnymi jazdnými vlastnosťami - záleží aj od mierky, použitého podvozku, typu karosérie (abs, lexan), použitých kolesách atď. Preto je normálne, že sa vytvoria skupiny. Ak by sa malo na klasickej expedícii jazdiť v jednej kolóne, tak už vidím tých znudených majiteľov lexaniek, ako budú čakať na ,,scale-istov,, ktorí sa ťahajú navijakmi. :roll:

Čo sa týka nákladov na uskutočnenie nejakej väčšej akcie, určite je nemožné to všetko uhradiť z vlastného vrecka... Keď bola prvá Winterka alebo napr. trial u Marcela, myslím, že tam sa to ešte dalo finančne zvládnuť. Ale teraz, keď príde na akciu tých cca 25-30 ľudí, je podľa mňa hlúposť robiť zo seba charitu a všetko to robiť zadarmo a ešte aj pripraviť trať... Ja nevidím problém zaplatiť ,,vstupné,, napr. 3-4€, z čoho by sa dala uhradiť strava, poprípade iné náklady(keď už máme peniaze na toto hobby, prečo by sme nemohli podporiť tých, ktorí sú ochotní pripraviť samotnú akciu). Ďalšia vec je to aj usporiadať - tam na to treba aj čas (a ten sa finančne ani oceniť nedá)... Ďalej je podľa mňa hlúposť momentálne vecné oceňovanie top 3 v triale. Stačilo by celkové vyhlásenie na konci roka, kde by dostali ceny napr. top 5-ti. Tam sa tiež dajú ušetriť financie. ;)

Teraz ten CEST (alebo Recon) - je to veľmi dobrá myšlienka to zorganizovať, ale ako písal Marcel, na SK jazdí málo pravých scale modelov. Preto by sa musel spraviť nejaký kompromis v pravidlách (napr. množstvo scale náradia a pod.), aby zo začiatku na tú akciu mohlo prísť viac ľudí. Ak by sa táto akcia chytila, tak možno by donútila ostatných si upraviť svoje modely tak, aby to vypadalo tak ako napr. v Čechách. Po prvom alebo druhom CEST-e (Recon-e) by hádam už bolo možné zhodnotiť, či sa ďalej oplatí robiť akcie tohto typu (a možno aj na zahraničnej úrovni :) )
»Jeep Wrangler TJ based on Maverick scout
Obrázok
Obrázok užívateľa
Marco21
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Ned 01. Júl 2012 14:40:33
Bydlisko: Hriňová

Re: expedicne jazdenie

Poslaťod pera2008 » Sob 26. Dec 2015 20:49:52

Dakujem za nazor. Len jedna vec, expedicia sa da robit aj zadarmo ( sice bez jedla a pitiva, ale azda si kazdy donesie vlastne ). Netreba miesat trial a expediciu dokopy.
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Ďalší

Späť na Podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron