TRIAL 2015

Sem píšte podnety a pripomienky

TRIAL 2015

Poslaťod marcel » Str 01. Okt 2014 19:27:30

V nedeĺu na jazdení u Crackyho padol taký návrh, nápad ,hlboká myślienka
Robiť trialové preteky na vybudovaných trial dráhach v rámci SK podĺa Trial kalendáru - Slovenský trial 2015
Bol by záujem ?
Za mňa áno a pekný veĺký priestor na vybudovanie Trialu v BB mám
revúca aj sereď trate už majú , pokiaľ viem ...

RE : 509ka super a pravidlá by som nemenil. vśetci na SK jazdime s SCX resp CC +možno by to chelo stanoviť pravidlá pre trate -dĺžka ,obtiažnost ,prekaźky...
RE Marco : čas by som nechal teda aspoň limit do ktorého sa treba zmestiť . a vhodné by bolo mať čipovaciu časomieru.
RE Likan : sme vedľa rieky Váh) ale ak bude nevyhnutné, brodisko dorobíme - a presmerovať koryto Vahu cez postavený trial park ? :lol:
Naposledy upravil marcel dňa Pia 03. Okt 2014 6:02:32, celkovo upravené 4
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Peter509 » Str 01. Okt 2014 19:46:10

Ja som za, aspoň sa prebavím cez víkendy, ak nebudem niekde mimo. Aj pravidlá sú vymyslené na trial, môžeme potom prípadne otvoriť debatu a aktualizovať ich.
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Marco21 » Str 01. Okt 2014 20:30:20

Tak tento návrh sa páči aj mne. ;) Čo sa týka pravidiel, tak možno by som odstránil čas, za ktorý sa sekcia musí prejsť (ako to bolo na Fifth-e, predsa to je jazda zručnosti a nie rýchlostné preteky :) ), nič iné na pravidlách podľa mňa netreba meniť, sú dobre stanovené ;)
»Jeep Wrangler TJ based on Maverick scout
Obrázok
Obrázok užívateľa
Marco21
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Ned 01. Júl 2012 14:40:33
Bydlisko: Hriňová

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Peter509 » Str 01. Okt 2014 22:01:02

Marco21 píše:Čo sa týka pravidiel, tak možno by som odstránil čas, za ktorý sa sekcia musí prejsť (ako to bolo na Fifth-e, predsa to je jazda zručnosti a nie rýchlostné preteky :) )

Ten čas je tam preto, lebo:
Pretekár č.1 vyštartuje a pôjde trať síce 20 minút, možno aj viac, vyhrá sa tam a nebude mať ani trestný bod.
Pretekár č.2 prejde trať podstatne rýchlejšie (2-3min.), získa ale napr. 10 trestných bodov.
Je to podľa teba spravodlivé?
Keď tam máš časový limit, pretekár č.1 tam môže stráviť stále 20 minút, ale naseká trestné body za čas, i keď prejde sekciu bez TB.
A pretekár č.2 bude vysmiaty, lebo zvládol trať do limitu a iba s 10 TB.
Okrem toho, prechádzame pri príprave trať s dvoma rôznymi autami a stanovuje sa priemerný čas so značnou rezervou. A trate sú stavané tak, že sú prejazdné.
Takto sa nám to zdalo spravodlivejšie, ale ja osobne sa nebránim diskusii.
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Marco21 » Str 01. Okt 2014 22:45:05

Tak samozrejme, keby už niekto išiel sekciu 20 minút, bolo by to o ničom. Zle som sa asi vyjadril. Mal som na mysli, aby mal vodič čas na rozmyslenie a naplánovanie trasy a aby nebol až tak hnaný tým časom. Keby sa napr. sekcia prešla rýchlym tempom za 3 min, mohlo by sa zdvojnásobiť aspoň na tých 6 minút. Tie časové penalizácie by sa dávali už fakt tým najpomalším. Prípadne by sa to mohlo vyriešiť penalizáciu za cúvanie. Tam by sa vlastne z časti ten problém s časom aj vyriešil ;)
Samozrejme je to len môj názor na vec, takto by som si to predstavoval ja. hallo
»Jeep Wrangler TJ based on Maverick scout
Obrázok
Obrázok užívateľa
Marco21
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Ned 01. Júl 2012 14:40:33
Bydlisko: Hriňová

Re: TRIAL 2015

Poslaťod lukan » Štv 02. Okt 2014 15:13:58

Za Sereďanov samozrejme súhlas hallo
Jediné čo zatiaľ nemáme je blato :)
(aj bez kaluže je tu dosť komárov lebo sme vedľa rieky Váh) ale ak bude nevyhnutné, brodisko dorobíme.
Obrázok užívateľa
lukan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Ned 01. Dec 2013 1:01:07
Bydlisko: Sereď

Re: TRIAL 2015

Poslaťod hollyml » Štv 02. Okt 2014 22:13:26

trial za mna ano.
Co sa tyka casu tak ten by som nehal tak ako je. Na azdej trati sa stanovi cas za ktory sa trat prejst da. ak by nebol ziadny cas, alebo s velkou rezervou, tak by sa stavalo, ze vela pretekarov by malo rovnaky pocet trestnych bodov a nebolo by mozne rozhodnut o konecnom poradi. Myslim, ze referencny cas by mal ostat.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: TRIAL 2015

Poslaťod marcel » Str 08. Okt 2014 12:31:15

Pozemok na Trial park v BB mám , otazka je ci sa pustit do jeho vystavby ci bude zaujem o taketo akcie ?
Prílohy
TRIAL.JPG
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod palopolo » Str 08. Okt 2014 21:44:28

Za mna, za celoslovensky trial jednoznacne ANO, skvely napad tlesk
palopolo
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Pon 16. Sep 2013 22:13:21
Bydlisko: Brezno

Re: TRIAL 2015

Poslaťod marcel » Ned 30. Nov 2014 20:53:39

TAKŽE PO DVOCH MYSLÍM VYDARENÝCH RC TRIALOCH / BB a REVÚCA / ZA MŇA : O trial preteky je určite na Slovensku záujem veď na oboch tohtoročných pretekoch v jednom mesiaci / november 2014 v BB a Revúcej / ,sa nás ziślo na kaźdom závode cca 25 súťaźiacich tlesk
1., Urobiť 2 Kategórie : modely Axial karosérie Lexan a ABS Scale RC modely / :?: + CC ale to má asi len Gavo + ? /
- so scale Expe autami a ABS karoseriami so spatnými zrkadlami triafame bránky a na pretekoch bol pomer 60:40 lexan a ABS !
2., Pravidlá ohľadom výsledkov - víťaz s najnižśim počtom trestných bodov , pri rovnosti sa berie do úvahy lepší súčet výsledného času
3., Komisárstvo a bodovanie : osvedčilo sa mýslím vzájomne bodovanie vo dvojiciach / ale určite by bolo dvojice lepšie žrebovať dvojice/ a bodovanie ako na týchto dvoch pretekoch
4., Predpoklad je že okrem jestvujúcich tratí / BB ešte budem dorábať sekcie po inśpirácii z Revúcej /
Banská Bystrica - predpokladám v 2015 urobiť minimálne 2 preteky - rezervúvam si hneď prvý jarný termín !
Revúca - super trať akurát je na mieste zrejme pripomienka k prejditeľnosti niektorých úsekov / pneumatiky , skaly... /
Poprad - predpoklad výstavby ako vraveli chalani z popradu
Martin - tieš sa uvažuje o stavbe
ZC - ???
Kordíky ???
Sereď ??? - trial dráhu chalani máte ,ale śkoda že ste nedobehli ...
5., Kategórie podľa zúčastnených ale tieš bolo dobré rozdeliť na seniory , ženy , žiaci ...
Celkovo bodovanie za TRIAL 2015 - najlepšie 3 umiestnenia na vybraných troch pretekoch z roku 2015
Každý z organizátorov preteku má právo na úpravu pravidieľ podľa miestnych podmienok , počtu zúčastnených a pod . ,ale musí informovať o nich pred pretekom !
Štartovné : myslím žeby bolo dobré dať túto tému aby bolo na vecné ceny za pretek a pre celkové ocenenia za rok 2015.
Naposledy upravil marcel dňa Ned 30. Nov 2014 21:41:25, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Ďalší

Späť na Podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron