VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Expedičné vozidlá na podvozkoch CC-01

VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Havran33 » Sob 09. Apr 2016 23:18:11

Takze mal som otvorenu temu"Ako začať?" a zacal som stavebnicou tak vcera dosla a zacall som pomali to ide tak snad to bude aj chodit tu su dake foto
http://www.rcportal.sk/vw-amarok-cc-01-stavebnica-g3768
narazil som aj na prvy problem bateria je vacsia tak co mam robit kupit mensiu alebo ovalny otvor zvacsit na obdlznikovi a bude trcat z auta 0,8cm?
http://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_foto/foto_id/65613#foto
Havran33
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 01. Apr 2016 18:13:10
Bydlisko: Žilina Dudince

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod hollyml » Ned 10. Apr 2016 7:13:57

Podvozok cc01 je model ktory sa začal vyrábať este ked sa používali NiMH baterky a tie boli oválne a trochu menšie (výrobca zjavne nemá snahu posunúť tento model ďalej s dobou). Mas dve možnosti. Buď to spravíš tak ako píšeš ale baterka nech sa nedotýka karosérie, alebo ju umiestnia inde. Napr.: medzi zadné blatníky pozdĺžne.

PS: som zvedavý na tu karosériu. Pickupy sa mi páčia.

Držím palce.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Taurus84 » Ned 10. Apr 2016 8:05:24

Ja by som mozno este odporucil spravit drziak pozdlzne nad prednou napravou. Ale predpokladam, ze budes v buducnosti prerabat aj riadenie, tak bude jednoduchsie zabit dve muchy jednou ranou. Ak sa Ti baterka nebude bit s karoseriou, kludne vybrus otvor a nechaj ju zatial priecne za motorom.
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod juraj79 » Ned 10. Apr 2016 9:36:53

Pekna kasna. Hlavne poriaden vymedz vôle v zadnom difernciály a prednej náprave a taktiež aj v prevodoch, aby si to nemusel potom opravovat, poriadne dat vazelinu. Ja som uz 3 cc 01 robil a dve mam este doma. Viem o com hovorim. Na baterku urob drziak nad prednov napravou a prevodmi a ten otvor na baterku zaslep.
LMTV/M1083
Ascender home made
Chevroler stepside
Volvo FH12
Scania R420
Obrázok užívateľa
juraj79
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 19:58:10
Bydlisko: Košice

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Ludo44 » Ned 10. Apr 2016 15:13:58

Ta karoseria je fakt pekna :up: a nebolo by najjednoduchšie kupiť Nimh baterku a jazdiť ? potom uvidiš ak sa ti to bude pačiť a budeš to prerabať prerobíš aj baterku na lipolku.
Obrázok užívateľa
Ludo44
 
Príspevky: 238
Registrovaný: Str 11. Jún 2014 21:07:16
Bydlisko: Martin

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Havran33 » Ned 10. Apr 2016 16:36:24

nemam nabijacku na NiMH tak ostanem na LiPO
do zadneho diferaku som dal dost vazeliny dopredu este natlacim lebo na zaciatku som setril,,,neviem ake vole myslis ale snad som dobre dal

pri stavbe som hned menil klznne loziska za gulickove ale zrejme som urobil chybu lebo jedno ostalao a ked pozeram BA10 som osadil tie mosazne kruzky a mali tam ist asi loziska kedze jedno ostalo teda dalsie som asi dade stratil

a rovno dam dalsiu otazku cim nafarbit zrkadla ktore su origo biele,,farbou na lexan PS?asi nie
a zrkadla sa ako robia su tam sice polepi ale to nevizera zrkadlovo

este musim pogooglit ako urobit LED svetla kedze to nebolo sucastou stavebnice ak na to mate link

http://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_foto/foto_id/65616#foto

ete otazka mimo stavby ako pridam URL ked sa klikne na Amarok aby to presmerovalo na galeriu kedysi som to vedel este na hondaclube ked som robil velky tuning :D
Havran33
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 01. Apr 2016 18:13:10
Bydlisko: Žilina Dudince

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Taurus84 » Ned 10. Apr 2016 20:59:56

Ak sú tie zrkadlá plastové, tak farbami TS od Tamiye, resp. farbami na ABS plast. A ja osobne budem lepit zrkadlovú fóliu do nich.

Napíš slovo, ktoré chceš, aby fungovalo ako odkaz, označ ho, klikni na "URL" a do prvého tagu za URL napíš = a za to skopíruj link, ktorý chceš otvoriť, čiže v Tvojom prípade:

(url=http://www.rcportal.sk/vw-amarok-cc-01-stavebnica-g3768)Amarok(/url)

Na miesto oblých, budeš mať hranaté zátvorky
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Havran33 » Pon 11. Apr 2016 16:11:27

na regulatore je koncovka Tamyia ale samica teda zdierky pritom logika aj STN hovori ze spotrebic ma mat samca koliky kedze aj na baterke mam samicu teraz to nespojim,,to tak bezne robia asi sa nesekli len u mna
Havran33
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 01. Apr 2016 18:13:10
Bydlisko: Žilina Dudince

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Taurus84 » Pon 11. Apr 2016 16:41:16

Tamiya konektory rovno odcvakni (pri baterke po jednom!) a pripájkuj napr. toto
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: VW Amarok stavebnica - moj prvy model

Poslaťod Havran33 » Štv 14. Apr 2016 21:08:06

Takze dako som to zlozi iked sam som tomu neveril kedze mam momentalne dost problem s jemnou motorikou ale tak musim rehabilitovat :) podvozok jazdi baterku som vpratal iked zatrazka na baterku sa uz nesprace ale drzi aj bez nej
Dnes som aj farbil karoseriu a to som nezvladol...chcel som si skusit dvojfarebne lakovanie maskovacia paska nebola dokonale nalepena niekde trochu zatieklo a lepil som to na tazko dostupny ohyb tak ani linka nie je dokonala ale aspon som skusil ale co som ale uplne domrdkla je ze po prvej vrstve modrej som s zmylil spreje a v druhej vrstve frkol na kapotu ciernu snazil som sa to odolakovacom dat dole ale chcelo by to asi origo odlakovac alebo som nasiel ze brzdovou kvapalinou to ide dole,,,poucenie do buducna vzdy mat na stole len jeden otvoreny sprej hallo :? no co uz jazdit sa s tym bude dat zacat aj tak som to bral ako karoseria na ktorej sa ucim :) aj tak som spoko ze som nesiel do RTR
http://www.rcportal.sk/vw-amarok-cc-01-stavebnica-g3768
Havran33
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 01. Apr 2016 18:13:10
Bydlisko: Žilina Dudince

Ďalší

Späť na CC-01 podvozky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron