rada pre novacika

Všetko čo neviete kam dať

rada pre novacika

Poslaťod crassus69 » Sob 16. Feb 2013 1:42:23

ahoj som amater vo svete RC , chcem si objednat toto auto AXIAL SCX10™ HONCHO™ - RTR . mam 3 otazky .. 1. ako ho mam upravit aby bolo vodotesne 2. ci viem neskor vymenit kasnu za LR discovery 3 a ci neviete poradit kde kupim taku kasnu , 3. co by ste mi poradili upravit na zakladnom modely . dakujem za vsetky rady

http://rc4x4.sk/rc-vozidla/2-axial-scx1 ... o-rtr.html
crassus69
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia 15. Feb 2013 23:48:09

Re: rada pre novacika

Poslaťod marcel » Sob 16. Feb 2013 10:33:13

vitaj....napisal som ti v bazare odpoved -a este k tej karoserii...ties mi to poradiali tu skuseny pani - axial sa da skratit napravy -takze karoseriu ked budes chciet menit -treba vediet razvor -roztec kolies - aby si nemusel upravovat karoseriu ale aby pasovala na podvozok...doporucujem honcho s rc 4x4sk a postupne vymena karoserie / alebo stavby novej vlastne... / M
...s kade si ? mesto ?
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: rada pre novacika

Poslaťod Peter509 » Sob 16. Feb 2013 10:47:40

Ahoj. Pekne ťa tu vítam.
Odpoveď 1.: téma vodotesnosť sa tu už preberala, stačí trošku hľadať na fóre. Ale aby si nepovedal, tu je link:
http://www.rcexpedition.sk/forum/viewtopic.php?f=11&t=38
Odpoveď 2.: karosériu si vieš vymeniť akúkoľvek. Na Axiali sa dá pracovať s rázvorom, ale s rozchodom veľmi nie, tak si daj pozor, aby ti veľmi netrčali kolesá spod karosérie. Ideálne by bolo, aby bola široká aspoň okolo 20 cm. Ale všetko sa dá, keď sa chce, aj prispôsobiť podvozok a karosériu.
A kde kúpiť takú kasňu? Už len sledovať na nete nejaký bazár, prípadne cez e-bay a tak podobne.
Odpoveď 3.: na sériovke v podstate nepotrebuješ upravovať nič. Jazdné vlastnosti sú výborne už po vybalení z krabice. Ja osobne mám iba tlmiče zdvinuté o 1 cm, inak žiadnu úpravu tam nemám.
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: rada pre novacika

Poslaťod jeep » Sob 16. Feb 2013 12:18:11

ked si kupis rtr tak iba kupis baterku a jazdis :ciel:
a ked budem menit servo na vodotesne tak nebudem musiet znova parovat ovladac s autom :?:
AXIAL SCX10 Trial Honcho
Maverick Scout Jeep Cherokee
Team RcExpedition

Obrázok
Obrázok užívateľa
jeep
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Sob 01. Dec 2012 21:36:50
Bydlisko: Lipovec obec pri MT

Re: rada pre novacika

Poslaťod Peter509 » Sob 16. Feb 2013 12:27:57

jeep píše:ked si kupis rtr tak iba kupis baterku a jazdis :ciel:
a ked budem menit servo na vodotesne tak nebudem musiet znova parovat ovladac s autom :?:

Nie, iba pokial by si menil prijimac. Pokial vymenis akykolvek komponent na aute, tak nemusis nanovo parovat. To sa tyka iba samotneho vysielaca a prijimaca.

:sk:
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: rada pre novacika

Poslaťod crassus69 » Sob 16. Feb 2013 12:38:32

marcel píše:vitaj....napisal som ti v bazare odpoved -a este k tej karoserii...ties mi to poradiali tu skuseny pani - axial sa da skratit napravy -takze karoseriu ked budes chciet menit -treba vediet razvor -roztec kolies - aby si nemusel upravovat karoseriu ale aby pasovala na podvozok...doporucujem honcho s rc 4x4sk a postupne vymena karoserie / alebo stavby novej vlastne... / M
...s kade si ? mesto ?



dakujem kazdemu za rady . som z okresu GA. obec Tomasikovo
crassus69
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia 15. Feb 2013 23:48:09

Re: rada pre novacika

Poslaťod jeep » Sob 16. Feb 2013 18:22:08

to peter509 dik za poradenie :yahoo: :up:
a nevedel by si mi poradit niake vodotesne servo :kostra:
AXIAL SCX10 Trial Honcho
Maverick Scout Jeep Cherokee
Team RcExpedition

Obrázok
Obrázok užívateľa
jeep
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Sob 01. Dec 2012 21:36:50
Bydlisko: Lipovec obec pri MT

Re: rada pre novacika

Poslaťod Peter509 » Sob 16. Feb 2013 21:05:53

jeep píše:to peter509 dik za poradenie :yahoo: :up:
a nevedel by si mi poradit niake vodotesne servo :kostra:

Zamálo. Servo ti poradiť neviem. Ja mám obyčajné, ani som ho neutesňoval. So servom by ti skorej vedel poradiť PetoS. hallo
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: rada pre novacika

Poslaťod jeep » Sob 16. Feb 2013 21:28:34

ok dik
AXIAL SCX10 Trial Honcho
Maverick Scout Jeep Cherokee
Team RcExpedition

Obrázok
Obrázok užívateľa
jeep
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Sob 01. Dec 2012 21:36:50
Bydlisko: Lipovec obec pri MT

Re: rada pre novacika

Poslaťod petos » Sob 16. Feb 2013 23:46:25

jeep píše:ked si kupis rtr tak iba kupis baterku a jazdis :ciel:

Ano.Je to tak.
ohladom vodotesnoti.
Zaklad je vodotesny regulator a primac.(ci uz homemade vodotesnost,alebo tovarenska-zalezi odsikovnosti)
Motoru cista voda nevadi.Spinava voda a blato mu vadi,ale ked sa preplache cistou vodou prezije.Len sa rychlejsie opotrebuvaju uhliky a loziska.
Baterky vodu preziju.Nizke napatie-zoskratovanie teda nehrozi.Pokial nebudes brodit v mrtvom mori. :mrgreen:
Servo-voda vadi elektronickemu plosaku co je dnu a motoru(moze skorodovat)uz teraz cinania pridavaju do serv pomerne dost tesniacich kruzkov,takze serva aj bez extre utesnenia dost vydrzia.
Skutocne vodeodolne servo zatial neexistuje.Skusil som od Hitecu waterproof servo ale bola to od vyrobcu len plana reklama.To servo nevydrzalo ani to,co v podobnej cene cinan z hobbykingu.
Dost vydrzia znamena 1-2 roky.Pri extremnom jazdeni.(jazdis hlava nehlava ako zlty jeep na videach :lol: )
ked to setris,zivotnost samozrejme predlzujes.

ohladom toho co je lepsie na zaciatok kupit.
RTR Honcho.
Par dovodov preco-
karoseria-vnutri je dost priestoru pre najlacnejsie riesenie vodotesnosti.Vlozit primac a regulator do dakeho boxu.(napr co v nich byvaju potraviny)kable cez viecko -utesne na krajoch silikonom.(tak dako to ma sprave Murgi na Honchu.)
Tie nove jeepy od Axialu maju karoseriu dost nizku a vela priestoru na vymyslanie tam nieje.
Osvetlenie-predne a zadne svetla plne funkcne.
Pneumatiky-rip saw.Vyborna zmes a vzorka.Podla mna vydarenejsie pneu ako Maxxis Trepador(co su na novych jeepoch-tie mi pridu podobne Flat Ironom-stara edicia gum,na snehu su hrozne)
karoseria typ truggy - hadam najlahsie mozna modifikacia auta.Pridat naklad na korbu.

RTR ma este vyhodu,ze tie upravy dokazas spravit aj doma,aj ked mas slabsie vybavenu "dielnu".
Ak rozmyslas nad scale karoseriou,je dobre si dopredu na akciach poobzerat podobne kusky,aby si vedel,ako sa rozne auta spravaju.
napr. ked je karoseria vysoka,ako zabezpecit aby si mal stabilitu pri priecnom naklone,atd.
TRX6
SCX10
Obrázok užívateľa
petos
 
Príspevky: 718
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 15:11:05
Bydlisko: BB

Ďalší

Späť na Servis garage

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron