RC TRUCK SPEED

Odkazy na videá RC, fotky a všetko ostatné

RC TRUCK SPEED

Poslaťod marcel » Sob 19. Dec 2015 22:57:39

Pridavam kopiu pravidiel na preteky Truckov od p. Anďala :
Ja do toho idem ak sa niekto pridá info cez FCB https://www.facebook.com/groups/510723362400223/576311052508120/?notif_t=group_activity

Jozef Anďal
5 december, 19:17
Dostal som taký nápad, čo tak usporiadať preteky RC truckov na okruhu, podobne ako sa jazdia skutočné.
Porátal som to, a zistil som, že aspoň podľa môjho názoru by to ani nemuselo byť neprekonateľne drahé, čo sa týka prípravy modelu, ak by sme sa dohodli na jednotnom, najlacnejšom modeli a výbave. Som aj ochotný dať zo svojho vrecka aj nejaké to sponzorské smile – emotikon
Dal som na papier predstavu technických špecifikácií a pravidiel a zajtra by sme sa o tom mohli porozprávať smile – emotikon
Tu je moja predstava:
Okruhové preteky RC truckov
Základná idea:
-pretek jednotného typu modelov na okruhu s hromadným štartom, na stanovený počet kôl a čas.
-Súťažný model povinne:
-stavebnica Tamiya Volvo FH12 (najlacnejší možný model)
-servo Carson 6kg
-regulátor Carson jednotný typ 20 – 25 závitový
-akumulátor Carson 3500mAh
RC súprava ľubovoľná (odporúčaná je volantová), zakázaný typ Turnigy!
-Pre úplného začiatočníka ponúkam balík vrátane vysielača Carson (302,60 €), pre tých, čo majú vlastnú RC výbavu by bol balík za 278,40 €
-Sponzorský bonus: 100 € ak pretekár umiestni na model dodané nálepky HTmodel, Carson a Tamiya, a zúčastní sa 2 prípravných pretekov + 1 na PMD 2016. Pozor, pri nesplnení účasti na pretekoch bude musieť vrátiť 100 €.
-Pretekár môže samozrejme mať akéhokoľvek vlastného sponzora, vtedy sa naňho nevzťahuje povinnosť plniť sponzorskú zmluvu.
Technické špecifikácie:
-Motor povinne zo stavebnice, alebo rovnaký. Nesmie sa nijako upravovať.
-Prevodovka zo stavebnice, mechanickou zarážkou nastavená trvalo na 2. stupeň.
-Model sa nesmie odľahčovať voči štandardnej stavebnicovej verzii, minimálna hmotnosť modelu je predpísaná:..... kg
-Model sa smie dovažovať na maximálnu hmotnosť:......kg
-Kabína musí byť bez strešného a bočných spojlerov. Strecha kabíny smie byť znížená. (podľa vzorov skutočných pretekárskych truckov)
-Na streche musí byť umiestnené priehľadné strešné okno, alebo vytvorený otvor pre umiestnenie transpondera.
-Farebná úprava modelu je ľubovoľná.
-Spätné zrkadlá smú byť nahradené menšími a menej vysunutými. Slnečná clona smie byť odstránená.
-Bočné kryty medzi kolesami sú povinné.
-Nesmie sa zakrývať šasi za kabínou, točňa musí ostať, jej poloha nie je stanovená.
-Spojlery a prítlačné krídla nad zadnou nápravou sú zakázané.
-Vonkajšie prídavné nárazníky, alebo ochranné rámy sú zakázané.
-Svetlá smú byť zaslepené a nefunkčné.
-Zvukový modul je povolený.
-Tlmiče zo stavebnice sa smú vymeniť za olejové, listové pružiny musia ostať pôvodné zo stavebnice.
-Nápravy nesmú byť rozšírené, kolesá nesmú presahovať obrys karosérie a blatníkov zo stavebnice.
-Povolené je použitie tuningových ALU dielov Tamiya a Carson pre vylepšenie prednej nápravy a prvkov riadenia.
-Disky a pneumatiky smú byť použité len značky Tamiya, alebo Carson, najviac 30mm široké. Povolené sú ALU disky Tamiya a Carson.
-Zakázané sú akékoľvek chemické prípravky nanášané na pneumatiky kvôli zvýšeniu priľnavosti (zákaz mazania).
-Zakázané sú zásahy do konštrukcie podvozku za účelom zníženia svetlej výšky. Táto musí ostať zachovaná rovnaká ako je v základnej stavebnici, teda .... mm
-Povolená je konštrukčná úprava schránky baterky za účelom umožnenia rýchlejšej výmeny baterky, schránka však musí ostať na svojom pôvodnom mieste.
Systém preteku:
-Kvalifikačné jazdy – pretekár pri sólo jazde prejde na čas 3 kolá na 2 pokusy. Lepší čas sa zapíše do kvalifikácie a stanoví sa poradie pretekárov na štarte.
-Štart je hromadný, 10 modelov naraz.
-Obmedzený je počet pretekárov na sezónu – 10 pretekárov + najviac 3 náhradníci.
-Na jednotlivý pretek sa každý musí prihlásiť vopred, na štartovaciu listinu sú zapísaní v poradí ako sa prihlasovali. Náhradník postúpi na miesto pretekára len ak sa pretekár neprihlási, alebo nenastúpi na jednotlivý pretek.
-Na štarte sa zoradia pretekári v poradí podľa kvalifikácie na vyznačených štartovacích postoch.
-Po odštartovaní prebieha pretek na vyznačenom uzavretom okruhu. Dĺžka a tvar okruhu nie sú pevne stanovené a môžu sa na každom preteku líšiť.
-Preteká sa na stanovený počet kôl. Každý pretekár musí prejsť všetky kolá. Ak pretek nedokončí, za každé neprejdené kolo sa priráta 1 sekunda penalizácie.
-Kontakt medzi modelmi je povolený a nie je penalizovaný.
-Každé skrátenie trate bude penalizované 10 sekundami. Nepočíta sa v prípade, že bol pretekár z trate vytlačený súperom.
-Výmena baterky počas preteku je povolená, predpokladá sa však príprava trate a stanovenie počtu kôl v takom rozsahu, aby za bežných okolností pretekár prešiel celý pretek na jedno nabitie.
-Časomiera Robitronic + transpondéry sú k dispozícii.
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: RC TRUSK SPEED

Poslaťod juraj79 » Sob 19. Dec 2015 23:26:42

Zaujimave. trebalo by vyskušať. Truck doma nemám, len sponzora mi treba. :D tlesk
LMTV/M1083
Ascender home made
Chevroler stepside
Volvo FH12
Scania R420
Obrázok užívateľa
juraj79
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 19:58:10
Bydlisko: Košice

Re: RC TRUSK SPEED

Poslaťod hollyml » Ned 20. Dec 2015 7:16:18

Ved sponzora mas automaticky.
Mr. Andal sa sam ponuka ako sponzor. Aj ked mi je to dost divne a asi aj proti jeho sponzorskej politike. Sponzorovat tak malu akciu ako je pretek 10 tahacov?

Kamionistom prajem vela stastia.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: RC TRUSK SPEED

Poslaťod gino » Ned 20. Dec 2015 15:20:57

Hoši pravidlá sú ešte len "v plienkach" a niektoré veci sa už aj pomenili oproti tomu čo napísal Marcel. Ešte to nieje všetko tak ako má byť a čakáme na prvé prototypy a zhodnotenie pravidiel
Scania R470 4x2 Fast § Furious
Scania Longline 6x4 Assasins Creed
MAN 10x4x6 + podvalník
Tatra 8x8 kolos ( dolaďovanie )
DRIFT 4EVER
Obrázok užívateľa
gino
 
Príspevky: 410
Registrovaný: Pia 08. Apr 2011 9:57:48

Re: RC TRUCK SPEED

Poslaťod cracatith » Pia 25. Dec 2015 22:54:50

Možno sa pridám v druhej polovici roka 2016 hallo
RC SCALE LAND ROVER DEFENDER 110 Camel Trophy Team SK
RC SCALE PRAGA V3S
RC TAMIYA Pajero
cracatith
 
Príspevky: 1380
Registrovaný: Pia 06. Jan 2012 15:07:08
Bydlisko: Dolné Hámre

Re: RC TRUCK SPEED

Poslaťod marcel » Pon 07. Mar 2016 17:03:57

Vcerajsie 2 preteky ktoré by sa mohli nazvať aj Truck demolation crasch race a moje 7 miesto... :D ..sice dochrámaný ale do ciela som došiel a nebol som psoledny.
Prílohy
pp3.jpg
PP1.jpg
pp2.jpg
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: RC TRUCK SPEED

Poslaťod murgi » Pon 07. Mar 2016 23:03:28

aspon si dosiel. no je to ine ked jeden den ides pomaly a precizne a na druhy den mas lietat s autom.
Obrázok užívateľa
murgi
 
Príspevky: 851
Registrovaný: Pia 13. Jan 2012 13:02:21
Bydlisko: Kordíky

Re: RC TRUCK SPEED

Poslaťod Youki » Pon 07. Mar 2016 23:25:52

Videjo nebude?
Obrázok užívateľa
Youki
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Uto 28. Máj 2013 18:40:55
Bydlisko: Trenčín

Re: RC TRUCK SPEED

Poslaťod marcel » Pon 07. Mar 2016 23:43:17

Murgi tak to si veru presne trafil ..sobota pohodička pomale tempo kracas vedla auta alebo za autom a na okruhoch stojis na mieste aje problém ako ho hlavne v opacnych zakrutach ovladat ..ale ide o srandu a zabavu.. hlavne prve rozjazdy som obijal mantinely a karoseriu
link na viďejoo z poslednej jazdy o poradie 5-8 miesto inak ho sem neviem vložiť https://www.facebook.com/100009192988786/videos/1570584653257952/

https://www.facebook.com/100009192988786/videos/1570584653257952/
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: RC TRUCK SPEED

Poslaťod gino » Pia 11. Mar 2016 11:24:10

Do najbližšieho preteku - potrénovať a opraviť poškodenia ;)
Scania R470 4x2 Fast § Furious
Scania Longline 6x4 Assasins Creed
MAN 10x4x6 + podvalník
Tatra 8x8 kolos ( dolaďovanie )
DRIFT 4EVER
Obrázok užívateľa
gino
 
Príspevky: 410
Registrovaný: Pia 08. Apr 2011 9:57:48


Späť na Voľný pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron