auto na rally

Odkazy na videá RC, fotky a všetko ostatné

auto na rally

Poslaťod hollyml » Pon 11. Jan 2016 22:38:08

viete mi niekto poradit?

Chcel by om si upravou podvozku ktory mam na drift spravit auto na rally.Podvozok mam Tamiya TB03D a plan je taky ze prisposobim podvozok pre vyssi zdvih a dam vacsie tlmice.

Kde sa daju najst informacie o rally autach?
Kde kupit kolesa atd... ?

Dakujem za rady
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: auto na rally

Poslaťod Taurus84 » Pon 11. Jan 2016 22:42:33

Myslím, že na RCportal niekto riešil presne toto. Ale nesledujem to tam veľmi, budeš musieť pohladať
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: auto na rally

Poslaťod palopolo » Uto 12. Jan 2016 13:02:17

Tiez som v tom Lama, a upravy som si robil sam podla seba, ale podelim sa:

Presne toto som aj ja riesil s cestnym podvozkom Ansmann Racing ARE-1 a nakoniec som z toho spravil az buginu :lol: kolesa kupis hocikde aj v HTcku. Rally auta su az neuveritelne mrstne, co sa tyka zatacania. budes potrebovat rychle servo, silne, a aby tocilo 60 stupnov. najlahsie je zacat so zdvihom, uvolnis ramena od tlmicov a vsetko mozne orezes aby ti ramena volne padli, ale to asi vies. davaj si bacha na tyce riadenia, tie neradi pustaju ramenam spadnut az uplne dole.
tiez je dobre zabranit aby sa ti nahodou nedostali skalky do riadenia.

Na rally je vyhodne mat rychly motor(striedak je idealny), ale co najvacsi pastorok aky sa len vopcha, aby to malo poriadny prvotny zaber a aby sa nic nehrialo, a aby bateraka nemala velke napatove odbery.

Dalsia vec je tzv. bordelkryt, je to priam NUTNOST, robia sa bud origo lexanove ktore sa daju aj kupit, alebo pouzivaju puncochy, ktore dovolia dychat ale vlhku velmi nezabrania, alebo si urobis pevne vlastne. najlepsia je kombinacia pevny kryt a prieduchove okienko. mam tak robene, a s bordelom, vlhkostou v elektrike nebol nikdy ziaden problem.a to je kryt spraveny s bandasi na vodu do ostrekovacou 8-) samozrejme ze to netreba uplne utesnovat ako pri expedicakoch :D

Od veci nieje ani na spodku hlinikovy plech

To je asi v skratke, pripadne nejasnosti vysvetlim, ukazem, predvediem.

kukni aj tieto mnesie navody:
http://www.rallybrno.cz/clanky.php?secId=2&page=1

pneuky trebars:
http://htmodel.sk/produkty/funkcne-mode ... 14735.html
tieto mam tiez a hrabu po vsetkom
http://htmodel.sk/produkty/funkcne-mode ... -2540.html


RE: jeden chalan odporuca aj: dopredu to chce UNI poloosi a dozadu kosti 42mm a na tlmice das dlhsie oka co su pri stavebnici
palopolo
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Pon 16. Sep 2013 22:13:21
Bydlisko: Brezno

Re: auto na rally

Poslaťod hollyml » Uto 12. Jan 2016 20:05:59

Dakujem za radu. Najprv som sa bal, ze to je uplna blbost sa do toho pustat, ale vsetko co som cital je v podstate tak ako som planoval. Iba ten bordelkryt je nieco navyse.

Kolesa som objednal cez ebay. Ked pridu zacnem upravovat. Tlmice dam zatial asi z CC01 a potom uvidim co dalej.
Co sa tyka elektroniky neham to co tam mam. je tam dake combo so striedako 13T.

Jazdi sa niekde na slovensku rally? Ci zase ideme byt prvy?
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: auto na rally

Poslaťod palopolo » Uto 12. Jan 2016 21:29:57

Tlmice z CC-01 mam aj ja a su priam ako na to, auticko pekne kopiruje a prepruzuje.To striedave kombo by malo plne vyhovovat.
Co viem, tak na slovensku dako rally nefici, iked ludi co maju tie auta je celkom dost. A tento rok sa ma nieco zacat, ale tiez je to asi zatial v takom stadiu ako nas slovensky trial.


V tomto vlakne na RCportali bude viac info:
http://www.rcportal.sk/rc-rally-110-e-na-slovensku-ft9144-6
palopolo
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Pon 16. Sep 2013 22:13:21
Bydlisko: Brezno

Re: auto na rally

Poslaťod tony53 » Uto 12. Jan 2016 22:53:34

Ahoj Tomáš.
Ako píše Palo, RC rally sa na Slovensku zatiaľ neuchytilo. Minulý rok na PMD bol promo pretek, ale skoro všetko sami češi, až na mladého Sisáka z Popradu.
Ale oni používajú na jazdenie už len rally špeciály, ktoré so sériovým podvozkom už nemajú veľa spoločného, napr, predné kolesá vytáčajú skoro až o 90 st. (auto sa otočí na 80cm). Spodné plata sú zužované alebo robené doma, aby zaistili veľký zdvih (prepad) ramien. Väčšinou ale vychádzajú z podvozkov Tamyia.
Predná náprava musí byť "pevná" (spojené poloosy), nie voľnobežka, ako pri drifte.
Motor je lepší striedavý, menej sa hreje, ale aj jednosmerná "17" to dokáže poriadne rozbaliť.
Pastorky meníš podľa povrchu a charakteru trate - na vybláznenie je to jedno - hlavne aby si to uriadil.
Pneumatiky treba rôzne na rôzny povrch, často ich upravujú (prerezávajú) priamo na pretekoch podľa aktuálneho stavu trate (mokro, sucho). Regulátor by mal mať nastaviteľnú brzdu v neutrále.
Tlmiče môžu zostať aj pôvodné, ale tvrdšie pružiny, alebo podložky, aby si podvozok dostal vyššie (1 - 1,5 cm podľa povrchu (asfalt - šotolina).

Ja som si tiež prerobil onroad podvozok (XRAY T2-2008) na rally (na vybláznenie). Skúšal som ho aj v Poprade, ale nemal som šancu vytočiť zátačky na nimi postavenej trati (mám tam originálny - neupravený rejd). Motor mám zatiaľ jednosmernú "17", ale v zásuvke je striedavé "13" kombo. Pneu RallyBlock, kasňa Subaru. Aj so "17" to ťahá jak "sviňa", na tráve som to nandal aj traxasom aj short truckom.

Prídeš na trial do RA, pokecáme, vyskúšaš.
1:10 X-RAY T2´007, Dodge Stratus
1:10 X-RAY T1R, Škoda 130RS
1:10 Axial SCX, Trail Honcho
Obrázok užívateľa
tony53
 
Príspevky: 430
Registrovaný: Štv 01. Dec 2011 22:53:35
Bydlisko: Revúca

Re: auto na rally

Poslaťod hollyml » Štv 28. Jan 2016 19:48:09

Rozhodol som sa pre nieco trochu ine ako klasicke rally. Podvozok bude tak ako v povodnych planoch, ale karoseria bude Mitsubishi racing Lancer. Nieco taketo
http://www.google.sk/search?q=lancer+da ... qs0jeLM%3A

Karoseria uz je doma a na ostatne veci cakam.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: auto na rally

Poslaťod pera2008 » Štv 28. Jan 2016 22:31:13

no to ale nebude rally, ale dakar,ci?
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Re: auto na rally

Poslaťod hollyml » Sob 30. Jan 2016 5:49:23

ano. je to trochu zmena z povodnych planov.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: auto na rally

Poslaťod JanoS » Ned 31. Jan 2016 22:55:46

Pekne si vybral, továrenský jazdec sa nezaprie :)
Ja som zvažoval Dakarovku na takýto štýl:
http://www.mz-racing.net/?page=product_detail&id=12105
nakoniec som skončil pri Impreze 2007 na Tamiya XV01 podvozku. Keď to tu čítam, je tu viacero expe modelárov s rally autami. Nestretli by sme sa na nejakej celoslovenskej expedícii a popri tom vymenili skúsenosti s rally podvozkami?
Mitsubishi Pajero Metal top || Bruder CAT 246 RC conversion || Hexakopter XL
--
HITEC Optic 6 sport 40 MHz, 59 kanál
Graupner MX-12, 2,4 GHz
---------------------------------------------
project Nissan Patrol GR Y60
project Suzuki Jimny 2010
Obrázok užívateľa
JanoS
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 18:41:05
Bydlisko: Viničné/BA/MT

Ďalší

Späť na Voľný pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron