Pomoc s opravou

Odkazy na videá RC, fotky a všetko ostatné

Pomoc s opravou

Poslaťod aries » Uto 17. Máj 2016 9:43:19

Ahojte, pred casom som kupil hotovy model Tamiya CC-01 Ford Bronco od jedneho typka z ciech (sikovny, auto aj pekne upravil). Ja sam som antitalent na technicke veci, ale rad jazdim s rc. Teraz som mal vyse roka prestavku, ale chcel som sa k tomu vratit. Bohuzial zatial co bol Bronco v skrini tak niekto asi omylom polozil nabijacku na prednu kapotu cim zdeformoval predne koleso a pravdepodone poskodil napravu (predne kolesa teraz nezatacaju rovnako). Ak by sa nasla nejaka dobra dusa v BB a okoli co by mi pomohla s opravou, rad sa revansujem. Chcem sa to naucit aj rozoberat a udrziavat, aby som mal vsetko na poriadku. Vdaka :) fotky pripadne zaslem, doteraz som bol registrovany len na rc4x4.cz , tam mi dali tip aj na tuto stranku.
aries
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 17. Máj 2016 9:33:08

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod Taurus84 » Uto 17. Máj 2016 10:43:57

Ja len doplním foto

Chalanisko býva v BA, ale keďže ide cez víkend do BB, napadlo ma, či by mu niekto nepomohol tam. Ak nie, platí to čo sme sa dohodli aries. Btw. pomoc medzi modelármi je samozrejmosť, takže na odplatu zabudni (nové diely Ti ale nekúpim :) )
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod aries » Uto 17. Máj 2016 13:51:20

Vdaka :) No tak ti nedam peniaze ako odmenu ale dake diely ... z obchodu :D
aries
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 17. Máj 2016 9:33:08

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod marcel » Str 18. Máj 2016 14:15:27

keby si napisal z kade si a kontakt urychlilo by to opravu... som BB kontakt na mna najdes v profile ak budem vediet pomozem
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod aries » Str 18. Máj 2016 16:35:18

Zdravim Vas, nasiel som Vas na facebooku (som Tomas Mikulik, poziadal som o priatelstvo). Som zo Starej Sasovej, ale autom dojdem kamkolvek. V piatok vecer dojdeme do BB, cez vikend sa viem prisposobit casovo. Potrebujem hlavne pozret, ci sa ta predna naprava da nejako urobit a podobne s tym kolesom - ak sa vytvorila prelezana ploska na gume, ci sa to da urobit, alebo objednam nove. Videl som, ze na Zvolenskej je modelarsky obchod, takze co treba tak kupim. tak ci onak potrebujem bateriu novu. Zatial vdaka
aries
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 17. Máj 2016 9:33:08

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod aries » Ned 22. Máj 2016 0:15:40

Rad by som este raz podakoval marcelovi za pomoc a podporu (bronco vyzera ze bude ficat, len akumulator musim zohnat novy), podobne aj taurusovi84 za to ze ma nasmeroval sem. budem sa snazit trochu doucit veci a byt platnejsim clenom rc komunity :)
aries
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 17. Máj 2016 9:33:08

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod Taurus84 » Ned 22. Máj 2016 9:25:04

Super! Ďakujem aj ja Marcel ;) A v čom bol vlastne problém?
Obrázok užívateľa
Taurus84
 
Príspevky: 909
Registrovaný: Pia 27. Jún 2014 14:00:32
Bydlisko: Malinovo

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod aries » Ned 22. Máj 2016 9:46:16

Taurus84 píše:Super! Ďakujem aj ja Marcel ;) A v čom bol vlastne problém?


ta zbiehavost kolies sa dala vyriesit jednoduchym upravenim tej torznej tyce medzi kolesami (to je ta co ma zavit a otacanim klbu na kolese sa upravuje zbiehavost). marcel mi ukazal aj ako sa to rozobera (nie je to jadrova fyzika) a posle mi manual na veci. budem sa s tym hrat. akumulator je vytrieskany, ale to je moja chyba, nechal som ho stat vybity. koleso mozem vymenit ale zda sa, ze to uz nie je take zle, uvidime ci bude koli tej ploske velmi skackat pri jazde :) budem kupovat ten akumulator, vycistim to, pozrem co je kde aby som to skontroloval a pojdem uz aj jazdit konecne :)
aries
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 17. Máj 2016 9:33:08

Re: Pomoc s opravou

Poslaťod marcel » Ned 22. Máj 2016 19:48:49

rado sa stalo s pomocou opravy
slubeny link na manual http://www.tamiya.com/english/rc/rcmanual/58579.pdf
co sa tyka baterky som ti vysvetli aku kupit doporucujem LIPO500mAh 7,4 V sú na dlhšiu výdrź ako tie ktore pouzivas / NiMH / + nabijacka vhodna pre Lipolky s balancnym konektorom
Takze jazdi a uzivaj si RC...aj ked ako som ti vravel : ked ta to chyti ako vacsibu z nas k srdcu tak doporucujem prejst na axial hallo
Tvoja CCmucha je taka umela hracka :P
Ked budes v BB ozvy sa vacsinou v sobotu chodievame jazdit mozes si vyskusat pojazdit s niektorym axikom co si videl u man na policke
M
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky


Späť na Voľný pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron