TRIAL 2015

Sem píšte podnety a pripomienky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod marcel » Uto 02. Dec 2014 9:43:52

povedzme pridem s mavericom ktoremu zuzim napravy. budem mat lexan kasnu a mozno pridam este zadnu natacaciu napravu
Murgi ked si pozrieš základné pravidlá trialu tak takéto autá su nie prípustné !!!
A kolko je na SK mawerickou ? Dalsia vec - mevericky majú kolesá 2,2 a pripustné sú 1,9ky ...
Takmer vsetci máme klasika AXIALY s razvormy podvozkami Dingo ,Honcho ,Rubicicon. Zužené nápravy a zadna otacna sú nie povolene a razvor je min 260 mm
Takze klasicke crawlery resp mawerick scauty si zajazdit mozu prist / ak ich śirka nepresiahne povolene min širku branky 25 cm , ale mimo bodovania do celkového SK pohara 2015.
A pripadný štart a bodovanie v celkovom poradí na jednotlivých pretekoch zaleži od hlavného organizátora
Za mňa a BB trial u mňa - len klasika AXIALY s lexan resp ABS karoseriami a rozdelnie katogerorii a bodovanie tak ako bolo posledne
1., Senior ABS
2., Senior Lexan
3., Žiaci + ženy spolu ABS a Lexan
+ ostatné auta povelene k śtaru ale mimo poradia
Re : Ludo ked si pozrieš napriklad auto Soskyho a Petra 509 - obe axial rubicon podvozky a Sosky klasika Expedicný model a 509 -ka Lexan budka.
určite si videl napr v Revucej porovnanie v trial jazdení
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod murgi » Uto 02. Dec 2014 10:18:31

marcel myslel som to tak ze momentalne su pravidla urcene pre expedicne auta. ale ako nahle bude viac trialov ako expedicii budu sa musiet pravidla upravit aj pre trialove auta. musime sa rozhodnut ktorym smerom ist.
Obrázok užívateľa
murgi
 
Príspevky: 851
Registrovaný: Pia 13. Jan 2012 13:02:21
Bydlisko: Kordíky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod marcel » Uto 02. Dec 2014 12:00:34

Ano Murgi . Porozpravame na Winterke v kruhu organizatorov Trial akcii na tuto tému.
Samozrejme že nie každy ma možnost mať dve autá jedno na expedicie druhé na trial resp jeden podvozok upravovať podla druhu jazdenia s vymenou kolies a karoserie
Expe jazdenia chodime / píśem za mňa a BB / 1-2 x do mesiaca a ak bude 4-5 trilaov za rok aj tak budem na śtarte trialu so svojim RC Expe Csale PSH modelom ! Aj v BB aj v REvucej som mal moznost vytiahnut Trialovy special -ale mna take jazdenie nebavý ja si chcem pojazd po trial drahe vychutnat ...
A v minulosti bolo napriklad na letnej expe nad Tajovom - jedna dve / hlavne chalani zo ZC / HOME SCALE resp scaut a mali vytazstvo resp umiestnenia na bedni vo vlastnej kategorii ale v terajšej dobe jazdime takmer vsetci s axialmi
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Ludo44 » Uto 02. Dec 2014 17:26:51

Chlapi diii za objasnenie môjho nedostatku vedomosti ohladom karoserii.Aj tak sai myslim že to až taký rozdiel neni.
No a k tomuto čo sa tu popisalo , ja osobne som na prvom mieste za expe. až potom trial ako bombonik medzi expediciami , ako tento rok myslim uzavretie sezony v BB a Revucej bolo super.Ešte taký napad čo tak kategoria aut expedičaky tak ako jazdime expedicie tie auta by mali mať nejake tie doplnky , ...... narazniky , zahradky ,doplnky .....
Obrázok užívateľa
Ludo44
 
Príspevky: 238
Registrovaný: Str 11. Jún 2014 21:07:16
Bydlisko: Martin

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Marco21 » Uto 02. Dec 2014 17:35:50

hollyml píše:1) Uvedomme si, ze gro nasich stretnuti by mali byt expedicie. Trial by mal byt doplnok k expedicii pripadne ojedinela samostatna sutaz.
2) Bodovanie je na diskusiu a preto navrhujem stretnutie usporiadatelov trialov a v priamej rozprave dohodnut bodovanie a pravidla.
3) Usporiadatelia by sa mali stertnut a vytvorit kalendar akcii na rok 2015. Aby sa nestavali veci ako napr. Marcel si uz rezervoval termin jar 2015 kedy ako iste vie pripravujeme velku expediciu ktorej sucastou je aj trial. Boli by teda dve akcie v blizkom case na rovnakom mieste.
4) Rozdelenie kategorii bol vzdy kamen urazu a to chce tiez samostatnu debatu.


Tak teda pridám aj ja svoj názor. ;)
1. Podľa mňa by mal byť trial samostatná súťaž, ale len pár krát do roka, aby to neprehlušilo hlavnú časť - a to expedície. Určite by stačilo po jednom preteku v každom trialovom parku (BB, Revúca, Poprad, Sereď, prípadne Martin + ešte trial na veľkej expedičke)
2. Bodovanie by som ja osobne volil buď to, ktoré bolo na expedičnom triale (hlavné sú trestné body, v prípade zhodných bodov rozhoduje čas), alebo potom bodovanie, ktoré sa využíva na triale v čechách - čiže tresné body aj za cúvanie a bez merania času. Ďalej by bolo dobré mať rovnaký systém bodovania na všetkých trialových podujatiach (aj na veľkej expedícii)
3. To je najlepšie riešenie
4. Kategórie by mohli byť tak, ako napísal 509-ka: Muži ABS, Muži lexan, žiaci + ženy spolu.
»Jeep Wrangler TJ based on Maverick scout
Obrázok
Obrázok užívateľa
Marco21
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Ned 01. Júl 2012 14:40:33
Bydlisko: Hriňová

Re: TRIAL 2015

Poslaťod marcel » Uto 02. Dec 2014 18:17:10

Tvoj názor Marco je uvítaný ale : Marco totok som nepochpil ... ale len pár krát do roka, aby to neprehlušilo hlavnú časť - a to expedície ..
Kolko je do roka celoslovenských expedicií vrátane Trialu kde sa stretneme z poctu registrovaných 200 členov aspoň v 25% zložení ??? tri -śtyri ???
Lokalne akcie a výjazdy sa realizujú a účasť hlavne pre ekonomické dôvody / naklady na cestovanie resp rodinné programy na víkend / , je hlavne v domacich členoch v mieste kde sa akcie uskutočňujú.
Chalani na Morave na triale mají vlastné pravidlá a na trial upravené špecialy / skratené a zúžené / takže trestné body za cúvanie schytávajú hlavne klasiky axialy ktoré sa nevykrútia na danej trati psotavné pre "úžovky "...
v BB aj v RV boli rovnaké bodovania a podla názorov jazdiacich bezproblémové a rozumné riešenie.
:lol: Keď urobím v BB trial každý mesiac kto chce zabojovať o ceny ako posledne príde a kto uź bude zunovaný tak nepríde... aspoň si rozdelim pre seba prve tri ceny :lol: aj dnes som bol pojazdiť treningovo na zasneženej dráhe..
:yahoo: paráda !

RE PEŤO :up: Sme radi, keď sa nás zbehne na pretek 25-30, ako teraz naposledy. Aj to, podľa mňa, vďaka všeobecnej eufórii (nič v zlom). Môžeme byť radi, že si kvalitne zajazdíme všetci a nie to tu rozbíjať na trialistov a expedičákov.
Naposledy upravil marcel dňa Uto 02. Dec 2014 18:25:54, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Peter509 » Uto 02. Dec 2014 18:21:31

Crawler alá Maverick Scout sa môže zúčastniť iba v prípade, že je prestavaný. Teda má karosériu, ktorá zodpovedá expedičnému charakteru a hlavne má tlmiče, ktoré sú situované kolmo, nie šikmo. Pretože tam je hlavný rozdiel medzi SCX-kom a iným crawlerom. Potom tam máš kríženie ako toto.

Ludo, každá karoséria má svoje výhody a nevýhody. Ja mám proste rád lexan. Nebol by som veľmi nadšený, keby som si rozbil ABS-ko v teréne.
Keď si už spomínal doplnky, tak napr. na Fifth si jednoducho musel mať na aute aspoň 3 scale doplnky, aby si mohol byť hodnotený v súťaži krásy (neviem už, ako to presne bolo. Určite to tu niekde je.)

A už keď sa bavíme o triale.... Čechov je oveľa viac, nás je málo. Neopičme sa po nich. Sme radi, keď sa nás zbehne na pretek 25-30, ako teraz naposledy. Aj to, podľa mňa, vďaka všeobecnej eufórii (nič v zlom). Môžeme byť radi, že si kvalitne zajazdíme všetci a nie to tu rozbíjať na trialistov a expedičákov.

Marcel - expedícií je bohužiaľ toľko, koľko je. Myslím na veľké akcie. A vieš prečo? Lebo buď nieje čas, niesú peniaze, chuť, alebo ľudia na to jednoducho kašlú (chcel som použiť horší výraz). To je bohužiaľ slovenská realita
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Marco21 » Uto 02. Dec 2014 19:48:48

Marcel - Mal som na mysli hlavne to, aby práve expedície boli prioritou. Trial môže spôsobiť len to, že niektorí budú stavať trialové špeciály, aby mohli konkurovať ostatným. A tí, ktorých trial nebaví, budú chodievať iba na expedície - čiže tam by to malo ostať po starom (či ?) :|
Čo sa týka počtu členov - je ich síce 200 registrovaných, ale napr. 60-ti z nich nepridali ani jeden príspevok do fóra. Takže týchto by som do toho nerátal. Ďalej tie pravidlá z českého trialu som spomenul len ako alternatívu (mali ich už od vzniku cz trialu, keď väčšina jazdila klasické scx10 bez zúžených náprav. Postupne si potom tie pravidlá len dopĺňali).
»Jeep Wrangler TJ based on Maverick scout
Obrázok
Obrázok užívateľa
Marco21
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Ned 01. Júl 2012 14:40:33
Bydlisko: Hriňová

Re: TRIAL 2015

Poslaťod cerno » Uto 02. Dec 2014 20:17:04

Marco prepac ale podla mna mas trosku pomilene myslenie koli tomu ze ty alebo ostatny s tvojim nazorom nemate radi trial tak budete bojkotovat snahu tych ktory ho radi maju a v utkvelej predstave si myslis ze ked sa nebude jazdit trial tak bude viac expediciek podla mna ludom treba dat vybrat kde sa chcu zucastnit a kde nie a tie debaty o tom ake auta budu povolene a ake nie ? Ja som myslel ze sme modelari a tak trochu aj deti a chceme aby nase auta vyzerali co najrealnejsie a nie ako lunochody takze ja som za aby nase trial preteky boli pre modeli realnych aut a nie pavukov
Obrázok užívateľa
cerno
 
Príspevky: 680
Registrovaný: Štv 19. Sep 2013 22:16:26
Bydlisko: poprad

Re: TRIAL 2015

Poslaťod Marco21 » Uto 02. Dec 2014 21:03:39

Tak ja zase neviem, odkiaľ si zobral to, že nemám rád trial (aj keď uznávam, moje vyjadrenie k 1. bodu tak trochu vyznie... :|). Práveže trial sa mi veľmi páči a baví ma a chcem aby bol aj tu na Slovensku. K 1. bodu som písal hlavne kvôli tomu, aby meno tejto skupiny ,,RCExpedition,, bolo oprávnené a aby práve dominovali expedície (aj keď osobne by mi nevadilo viac trialov ako expedícii). A nikto tu nehovorí o tom, že naše autá budú mať nereálne karosérie len preto, aby mali výhodu v triale.
»Jeep Wrangler TJ based on Maverick scout
Obrázok
Obrázok užívateľa
Marco21
 
Príspevky: 94
Registrovaný: Ned 01. Júl 2012 14:40:33
Bydlisko: Hriňová

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podnety a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron