Rada ohľadne nákupu

Odkazy na videá RC, fotky a všetko ostatné

Rada ohľadne nákupu

Poslaťod joel007 » Ned 13. Okt 2019 14:45:07

Ahojte potreboval by som radu, resp. usmerniť. Rád by som si zadovážil svoj prvý RC model auta. Doteraz som robil plastikové modely no lákajú ma aj RC. Veľmi sa v tom však nevyznám a preto by som chcel niečo, čo je pomerne jednoduché na údržbu no dalo by sa to do budúcna aj nejako vylepšovať ako po technickej stránke tak aj vizuálnej (doplnky, nová karoséria a pod.). Chcel by som s tým jazdiť po lesoch (zrejme žiaden extrémny terén, voda ani blato), približne 3-4 krát mesačne (podľa času). Momentálny rozpočet by bol cca do 250€ (viem, nie je to veľa) ale rátam aj s pravideľnými investíciami, viem o čom je modelárstvo. Viete mi poradiť niečo, čo by som si v tejto sume vedel zaobstarať? Premýšľal som napríklad aj nad Tamiyami, ktoré dobre poznám z plastikového modelárstva, karosérie sú krásne a láka ma zostaviť si vlastný KIT, no trochu ma odrádza zastaralosť CC-01 podvozkov. Aké možnosti by som mal? Ďakujem za všetky reakcie :up:
joel007
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 13. Okt 2019 14:36:16

Re: Rada ohľadne nákupu

Poslaťod petos » Ned 13. Okt 2019 18:27:03

Cau. Napis odkial si. Najlepsie je vidiet to nazivo a hodit popritom rec.
CC01 nebrat. Su momentalne o dost spolahlivejsie a schopnejsie modely v terene ako CC01.(Traxxasy, Axialy, Vaterry, MSTcka napr)
V tej cene mas ECX Barrage alebo SCA 1E. Ten Barrage 1:12 je celkom drobec popri mamutoch Traxxasoch a niektorych :lol: starych SCX 10 :lol:
Pocitaj k tomu, ze este musis kupit baterie do modelu, nabijacku a baterky do vysielacky.
TRX6
SCX10
Obrázok užívateľa
petos
 
Príspevky: 718
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 15:11:05
Bydlisko: BB

Re: Rada ohľadne nákupu

Poslaťod joel007 » Ned 13. Okt 2019 20:16:46

Cauko som z PP. Neviem ci je tu nejaka komunita ludi co sa tomu venuju modelarov je tu plno ale hlavne leteckych. Je tu HT-model sem sa obcas zastavim na nejaky plastikac ale keby som siel ohladne RC-cka tak viem ze by mi poradili Tamiyu alebo Carson. Som modelar a viem ze toto by bol sice moj prvy RC model ale nie posledny lebo chcel by som skusit aj trugginu aj nejaky cestak ale hlavne sa mi pacia expedicaky. No za svoj prvy model nechcem dat viac nez spominanych 250€ predsa len este neviem co od toho mozem cakat, kolko casu na to budem mat...nad tym exc barrage som rozmyslal tiez ale je to 1/12, su k tomu nejake kompatibilne karoserie? keby som sa casom rozhodol ju vymenit. Este som pozeral aj nejake menej zname alternativy ako reely freeman alebo DF-4j XXL...ako si spominal tie carismy a podobne su sice pekne ale obstaravacia cena na uvod cca do 300€ + treba dokupit bateriu, nabijacku, servo a to by bolo nad moj momentalny rozpocet....este co som tak pozeral je CR12 tioga truck od associated v 1/12 no a ak by som chcel predsalen axial tak som nasiel jeden mini v 1/24 :P ale to uz bude asi moc male a je tam zrejme malo moznosti tuningu
joel007
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 13. Okt 2019 14:36:16

Re: Rada ohľadne nákupu

Poslaťod pera2008 » Pon 14. Okt 2019 8:51:27

poviem to tak. vacsinou dostanes to, za co zaplatis. Tu si precitaj toto: https://www.rcportal.sk/crawlerexpedicak-c356
popozeraj videa na Youtube a najdi niekoho v okoli, kto ma expedicak aby si aj vyskusal. Ak budes stale pozerat na peniaze, tak ostanes visiet na aute, do ktoreho mozno konieckoncov das viac penazi a budes mat tolko komplikacii, ze sa na to vykasles. A mozno nie, ale pokial nevyskusas, tak nevies
Mex Hilux Truggy
Toyota Landcruiser FJ45 pick up 1963
Rock crawler
Toyota BJ70 SWB
FJ45 Flatbed
Jeep Grand wagoneer 1980
MEX Hilux DABL canopy
Tamiya 4x4 hilux 1981
Tamiya CC-01 Hilux
Traxxas XO-1
FJ cruiser vaterra
Ford F350 HD
Obrázok užívateľa
pera2008
 
Príspevky: 1074
Registrovaný: Str 11. Feb 2015 21:19:08
Bydlisko: Kosice

Re: Rada ohľadne nákupu

Poslaťod petos » Pon 14. Okt 2019 21:10:32

V Poprade som vedel o jednom. Ale to uz bolo davno. Momentalne nemam vobec prehlad, kde a kolko je expedicakov.
Tak reely freeman ma byt 1:1 kopia axialu SCX 10 II, cize tam by upgrady a diely problem neboli.(ked si vies veci objednavat zo zahranicia)
DF-4j XXL neber. Absolutne mimo mierky.

Ako pisal Pera2008, chod za niekym kto expedicak ma a vyskusaj si to.
TRX6
SCX10
Obrázok užívateľa
petos
 
Príspevky: 718
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 15:11:05
Bydlisko: BB

Re: Rada ohľadne nákupu

Poslaťod marcel » Sob 19. Okt 2019 7:57:50

Realne -za 250 nekupsi ani bazarovy model . Novy model + nabijacka baterky cca 500 Eur
V PP bola silna zakladna Expedicakov ale presedlali na RC trucky / najdes ich v OC MAX pravidelne v nedelu tam mavaju zrazy a preteky / , pripadne RC predajna HT mOdel. podla foto na FCB este jazdia aj expe takze tam zbehni a popytaj sa .dalsia rada zbehni na najblizzsi RC Expe Trial v Revucej - sleduj kalendar kedy bude pretek a tam sa toho osobne dozvies najviac :-)
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky


Späť na Voľný pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť