Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Všetko čo neviete kam dať

Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod djmayo » Uto 29. Jan 2013 8:53:03

Nazdar chlapi, zacinam s RC modelmi a chcel by som sa trochu viac orientovat v tejto problematike. S niektorymi vecami mi pomaha Marcel, (diky starky...) ale poradil, aby som to zavesil tu na forum, takze sa Vas chcem par veci opytat.

1. Mozem vymenit kasnu alebo kolesa ? Od coho to zavisi ? /ak by som chcel zacat robit na niecom inom/

2. Co treba urobit, aby som mohol jazdit po vode/blate? Ktore komponenty je treba pred vodou chranit? A ako?

3. SCX-10 podvozok ma uzavrete diferencialy? Daju sa vypnut, pripadne vymontovat zamky diferakov?

4. Co treba na zmenu prevodoveho pomeru, chcel by som vacsi prevod - teda do pomala. Pripadne naopak, podla povahy expedicie...

Viem, ze niektore veci sa tu uz riesili (vodotesnost), tak staci ak ma niekam nasmerujete.

Vdaka za vas cas a rady...

djmayo
Obrázok užívateľa
djmayo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 13. Jan 2013 0:30:13
Bydlisko: Raková, okr. Čadca

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod Peter509 » Uto 29. Jan 2013 9:10:18

1. Mozem vymenit kasnu alebo kolesa ? Od coho to zavisi ? /ak by som chcel zacat robit na niecom inom/
Karosériu a kolesá môžeš meniť, ako sa ti len chce. Záleží len od teba, čo tam chceš mať a čo sa ti páči. Akurát pri kolesách je dobré, aby si mal vonkajší priemer aspoň 10 cm, inak budeš ťahať diferáky po zemi. Pri karosérii budeš musieť akurát prispôsobiť linky, čo ti držia nápravu, pokiaľ bude mať iný rázvor, ako tá, ktorú tam máš teraz. Napr. ja som mal originál karosériu CF100. Nedávno som tam dával Unimog, ktorý je kratší o niekoľko cm. Tým pádom som musel prispôsobovať linky a uchytenie tlmičov.

2. Co treba urobit, aby som mohol jazdit po vode/blate? Ktore komponenty je treba pred vodou chranit? A ako?
V tomto prípade budem čerpať z vlastnej skúsenosti. Prijímač som vybral zo škatulky a plošný spoj som komplet zaizoloval tekutou izolačkou (Plastidip a podobné veci). Regulátor je vodotesný už od výroby, takže tam mi problém odpadá (Traxxas XL-5). Čo sa týka serva, tak to som mal tiež zaizolované Plastidipom. Natieral som celú škatulku z vonkajšej strany, nič som nerozoberal. Vydržalo pomerne dlho, ale voda je sviňa a vždy si nájde cestu. Pokiaľ máš v aute aj nejaký svetelný modul, postupuj podobne, ako ja pri prijímači. Vybrať zo škatulky a aplikovať Plastidip.

3. SCX-10 podvozok ma uzavrete diferencialy? Daju sa vypnut, pripadne vymontovat zamky diferakov?
Podvozok má uzavreté diferáky. Pokiaľ sa nemýlim, vypnúť sa to nedá, nakoľko v náprave v samotnom diferáku sú kríže, cez ktoré sa prenáša krútiaci moment na kolesá. Pokiaľ by si ich vybral, nebol by prenos výkonu. Riešiť by sa to dalo asi len inou nápravou. Toť môj názor na vec, pokiaľ to tak nieje, chalani opravte ma.
Apropó, prečo nechceš uzavreté diferáky? V teréne bez toho neprdneš...

4. Co treba na zmenu prevodoveho pomeru, chcel by som vacsi prevod - teda do pomala. Pripadne naopak, podla povahy expedicie...
Čo treba na zmenu prevodu? Buď iné hlavné prevodové koleso (to veľké čierne) alebo iný pastorok (ozubené koleso na motore). Ja osobne mám hlavné prevodové koleso originál, akurát pastorok som si tam dal s počtom zubov 22. Pre mňa to je ideálny prevodový pomer. Auto má aj rýchlosť, aj priechodnosť terénom.
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod murgi » Uto 29. Jan 2013 12:22:10

troska ta opravim regulator v jeep-e ja klasicky od axialu, ktory nieje vodeodolny. Maz moznost ho zaizolovat ako napr servo, alebo kupit spominany od traxxas.
Obrázok užívateľa
murgi
 
Príspevky: 851
Registrovaný: Pia 13. Jan 2012 13:02:21
Bydlisko: Kordíky

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod djmayo » Uto 29. Jan 2013 14:39:56

Vdaka za rady, boys,

co sa tyka uzavretych diferakov, chapem tvoj udiv Peter509 - a suhlasim s tebou... Ja len chcem zaexperimentovat. Na niektorych povrchoch sa masina lepsie ovlada s otvorenymi diferakmi, chcem si to vyskusat. Nasiel som jedno video, kde to niekto urobil, len som si nie isty, ci je to chalan urobil na "mojom" podvozku a co k tomu treba. Skusim sa ho spytat, co to obnasa. Mozete sa pozriet:

http://www.youtube.com/watch?v=daVv6cCEFO4
http://www.youtube.com/watch?v=a01tXEC0bNA

Co sa tyka tej vodotesnosti, mozem to v stave "od vyroby" prehnat po snehu, alebo radsej nie? Co sa tyka prevodoveho ustrojenstva, tam je vsetko vodeodolne?

Este raz dik za postrehy a Vas cas ...
djmayo
Obrázok užívateľa
djmayo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 13. Jan 2013 0:30:13
Bydlisko: Raková, okr. Čadca

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod murgi » Uto 29. Jan 2013 16:12:32

mozes prehnat po snehu, len si treba uvedomit, ze sneh je zamrznuta voda. Ak zasnezene auto das do tepla moze sa stat ze ta voda ti zatecie do regulatora a moze byt zle. Tak aspon regulator nejak zabezpec proti vlhkosti. Ostatne veci by teoreticky mali prezit ;) Ked vyschnu. Regulator je najviac citlivy na vlhko.
Obrázok užívateľa
murgi
 
Príspevky: 851
Registrovaný: Pia 13. Jan 2012 13:02:21
Bydlisko: Kordíky

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod Peter509 » Uto 29. Jan 2013 16:53:00

Murgi, moja chyba. Vsetko som to bral z mojho hladiska.
Djmayo, je mi jasne, ze auto na niektorych povrchoch lepsie zataca. Ale naco hasit to, co ta nepali? Pokial chces, tak si sprav uzavierky, ale z mojho pohladu je to zbytocne. Dalsia vec. Na ich ovladanie su potrebne pravdepodobne serva. Tie treba zaizolovat a na ich ovladanie potrebujes aj viackanalovu vysielacku=dalsie naklady. Ale je to tvoje auto, ja sa ti do neho starat nbudem. ;)
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod marcel » Uto 29. Jan 2013 17:10:07

Tak pouzit GUMU ako je v inej časti ..cele auto vlozit do "pepina" a nebude potom uz stekat ... pif
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod marcel » Uto 29. Jan 2013 17:11:24

djmayo píše:Nazdar chlapi, zacinam s RC modelmi a chcel by som sa trochu viac orientovat v tejto problematike. S niektorymi vecami mi pomaha Marcel, (diky starky...) ale poradil, aby som to zavesil tu na forum, takze sa Vas chcem par veci opytat.

1. Mozem vymenit kasnu alebo kolesa ? Od coho to zavisi ? /ak by som chcel zacat robit na niecom inom/

2. Co treba urobit, aby som mohol jazdit po vode/blate? Ktore komponenty je treba pred vodou chranit? A ako?

3. SCX-10 podvozok ma uzavrete diferencialy? Daju sa vypnut, pripadne vymontovat zamky diferakov?

4. Co treba na zmenu prevodoveho pomeru, chcel by som vacsi prevod - teda do pomala. Pripadne naopak, podla povahy expedicie...

Viem, ze niektore veci sa tu uz riesili (vodotesnost), tak staci ak ma niekam nasmerujete.

Vdaka za vas cas a rady...

---- vďaka za toho "starkeho " :lol:

djmayo
Obrázok užívateľa
marcel
 
Príspevky: 2235
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 21:49:10
Bydlisko: Králiky

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod djmayo » Str 30. Jan 2013 23:29:10

Peter509 píše:Murgi, moja chyba. Vsetko som to bral z mojho hladiska.
Djmayo, je mi jasne, ze auto na niektorych povrchoch lepsie zataca. Ale naco hasit to, co ta nepali? Pokial chces, tak si sprav uzavierky, ale z mojho pohladu je to zbytocne. Dalsia vec. Na ich ovladanie su potrebne pravdepodobne serva. Tie treba zaizolovat a na ich ovladanie potrebujes aj viackanalovu vysielacku=dalsie naklady. Ale je to tvoje auto, ja sa ti do neho starat nbudem. ;)


Ciste v teoretickej rovine... Ako si to myslel s tymi uzavierkami a ich ovladanim ? Mozes to trocha rozviest ?
Obrázok užívateľa
djmayo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 13. Jan 2013 0:30:13
Bydlisko: Raková, okr. Čadca

Re: Jeep Wrangler Rubicon - poradna

Poslaťod pepo » Štv 31. Jan 2013 9:07:14

DJMAYO: co sa týka otvorených diferákov - Peto509 to myslel asi tak ze chces diferaky otvarat a zatvarat na dialkove. Cize potreboval by si viackanalovu supravu. Ja som to uz niekde videl len to neviem teraz najst. Pokial to chces takto variabilné OK. No myslím ze ak to uzavres na trvalo budes nestastný :cry: . Ale skus, epxerimentovat treba tlesk tlesk
Obrázok
pepo@rcexpedition.sk
+ 421 917 111 566

MITSUBISHI L300, podvozok AXIAL SCX10, obutie: RIPSAW 1.9, HOBBYKING 2 kanál - 2.4GHz
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 774
Registrovaný: Štv 20. Jan 2011 21:07:06
Bydlisko: Kordíky - obec pri Banskej Bystrici ( koniec sveta )

Ďalší

Späť na Servis garage

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron