SIEDMA

Kedy:
7. máj 2016 – 8. máj 2016 celý deň
2016-05-07T00:00:00+02:00
2016-05-09T00:00:00+02:00
Kde:
Penzón Horec
976 34 Králiky
Slovensko
Vstupné / Štartovné:
5€
Kontakt:
RCExpedition
+421917111566

Podľa kalendára RC akcií sa neúprosne blíži aj termín našej nosnej akcie ktorou je už v poradí siedma veľká expedícia v podaní organizačného tímu RCexpediion.
My Vám teda prinášame informácie o tejto skvelej pripravovanej akcii.

Po “fifth”, “sixth” sme zvolili slovenský názov a teda názov tohtoročného RC stretnutia oficiálne znie veľmi jednoducho “SIEDMA”
Logo siedma kraliky final biela
Termín je už známy dlhšie:
7 – 8. máj 2016

Aby sme uspokojili čo najviac účastníkov, tak sa každý rok snažíme priniesť niečo nové, zaujímavé a hlavne vyhovujúce čo najväčšiemu počtu účastníkov. Snažili sme sa aj tento rok a prvou novinkou je

Miesto konania a ubytovanie:
Obec Králiky a konkrétne penzión Horec. http://www.penzionhorec.sk/sk/ , Na mape. Toto ubytovanie ponúka dostatočnú kapacitu, príjemnú atmosféru, kvalitnejšie služby, lepší komfort ubytovania a v neposlednom rade prijateľnú cenu. Tú sme boli schopní dojednať na 15€/os. vrátane raňajok (upozorňujem, že z ceny nieje možné raňajky odrátať).

Ďalšou novinkou sú
Poplatky:
Rozhodli sme sa, že sa posnažíme čo v najväčšej možnej miere sprístupniť akciu komukoľvek a to najme z hľadiska finančného. Pri zachovaní všetkého čo sa už stalo štandardom budeme vyberať len štartovné v sume 5€/model.
Všetko ostatné cez guláš, grilovačku, pivo a kofolu bude v našej réžii a vo vašej ochote prispieť dobrovoľným príspevkom priamo na akcii. Jednoducho ak sa Vám bude páčiť a máte na to, tak prispejete. Ak sa Vám páčiť nebude, alebo jednoducho peňazí viac nie je, tak neprispejete.

Aby ste vedeli na čo sa tešiť tak vám priblížim program, ktorý bude ešte priebežne upresnený:
6.5.2016 (piatok) – stretnutie účastníkov a ubytovanie. Neskôr voľný program.
7.5.2016 (sobota) – ráno (cca 9:00 hod., presný čas bude upresnení priebežne) rozprava a štart doobedného programu. Klasická spoločná expedícia
– na obed – obed
– po obede a miernej rekonvalescencii modelu, tela a ducha odštartujeme ďalšiu časť pod pracovným názvom SCALE TROPHY.
– večer bude grilovačka
– neskoro večer pripravíme zaujímavú nočnú etapu s názvom PATHFINDER.
– nasleduje voľná zábava do skorého rána
8.52016 (nedeľa) – po raňajkách nasleduje nedeľný TRIAL, vyhodnotenie celej akcie, voľný rozchod a ukončenie stretnutia.

Registrácia bude formou vyplnenia registračného formulára tak ako to bolo v minulosti. Tento rok však nebudeme vyberať žiadne preddavky ani zálohy, ale vopred žiadam o svedomitosť a spoľahlivosť pri vypĺňaní a odosielaní registrácie.

Prihláška na expedíciu: Prihláška alebo si ju môžete vyžiadať mailom na adrese registracia@rcexpedition.sk.

Vyplnenú prihlášku prosím poslať mailom na registracia@rcexpedition.sk.
Po odoslaní prihlášky dostanete mailom informáciu o potvrdení registracie. Prihlášky posielajte do 29.04.2016. V prípade, že chcete svoju registráciu zrušiť môžete tak učiniť do 29.04.2016.

Legenda pojmov a skratiek:

Trial – prejazd vytýčenou trasou kde vzdialenosť prejazdových bodov je malá a prechádza technicky náročným terénom.

Scale Trophy – (scale = mierka, v našom RC preklade je to dodržanie mierky v čo najväčšom možnom počte ohľadov) druhá časť hlavného dňa expedície, ktorá bude zameraná na dodržiavanie scale charakteru. To znamená, že počas tejto etapy bude potrebné dodržiavať isté pravidlá, ktoré sa budú čo najviac približovať skutočnej jazde na skutočnom offroade v skutočnom teréne. Presné pravidlá budú povedané tesne pre začatím Scale Trophy. Na túto časť bude vpustené len také vozidlo ktoré má aspoň niektoré vybrané znaky dodržiavania definície “scale”. Na prvý krát sme vybrali tieto scale potreby:

1) lano, gurtňa, alebo reťaz na vyprostenie

2) pneumatiky vzoru MT (na základe dotazov z minulých ročníkov uvádzam, ze v podstate všetci používame takéto pneumatiky)

2) 2ks scale expedičné doplnky (lopata, sekera, bandaska, karimatka, atd…)

3) odporúčaný je funkčný naviják (nie je vyžadovaný)

Pathfinder – nočné prekvapenie.
Pravidlá a pokyny RCexpedition (dodržiavanie týchto pravidiel sa na predchádzajúcich expedíciách osvedčilo veľmi dobre):
1) alkohol za volantom nepovolený
2) dodržiavanie pokynov organizátorov
3) dodržiavanie určenej trasy
4) dodržiavanie tempa vozidiel organizátorov
5) opravy vozidiel ktoré by narušili plynulosť prejazdu, nie sú počas trasy povolené, mimo stanovíšť vyhradených na tieto účely. V prípade viacerých nutných oprav je možné po konzultácii s organizátorom tieto opravy previesť priamo na mieste.

DIskusiu o expedícii môžete sledovať na našom fóre

org-team

U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.