28.12 2019 – Winter Classic

  • Views 0
  • Rating 12345

Posledná akcia roka sa konala dňa 28.12 2019 v okolí  poľovníckej chaty na Kordíkoch. Cez noc nám pekne nasnežilo, výška snehovej pokrývky boli akurát pre autá. Účasť bola vysoká, na fotke som narátal 72 modelov. Vidieť bolo opäť nové tváre, ale aj stabilných účastníkov. Akcia mala aj medzinárodný charakter, navštívil nás Lipi s manželkou. Merali k nám cestu z Maďarska.

V piatok sa stretol organizačný výbor s pár vzdialenejšími účastníkmi na chate. Večer to bol príjemný a s rozprávaním zážitkov sme prestali neskoro v noci.

V sobotu bolo treba vstávať a pripraviť všetko tak, aby boli účastníci spokojný. Ja som sa pustil do organizovania parkovania, aby sme zmestili autá na parkovisko. Ďalší chalani sa pustili do varenia fazuľového gulášu a naše drahé polovičky varili usilovne čaj. Však sa ho aj vypilo. Po príhovore predsedu a tradičnej spoločnej fotke sa kolóna modelov vybrala na trasu. Pokiaľ si pamätáte minule ročníky, tento rok sa išiel v opačnom smere. Trasa mala aj drobné odchýlky. Ja som sa jej však nezúčastnil, makali sme v “kuchyni”. Ale začiatok trasy sa mi páčil. Všade jemná vrstva snehu, blato. To po prejazde kolóny miestami aj mrzlo, tak to bolo celkom zaujímavé.

Po príchode účastníkov sa podával teplý čaj a guláš. Všetci si na ňom pochutnávali a teplé jedlo dobre padlo, nakoľko vonku bolo vcelku nepríjemne. Poobede sa dala ísť ešte krátka trasa k lomu, kde sa zúčastnilo viacero modelárov. Po návrate sa začali účastníci pomaly rozchádzať domov. Odjazd z parkoviska bol excelentný, nakoľko zem bola premrznutá a autá sa nezabárali. Škoda len je, že snehová pokrývka nebola dostatočná pre snežné skútre, ktoré by boli určite spestrením akcie.

Záverom vám všetkým ďakujem za účasť a dúfam, že sa vidíme v podobnom množstve na najbližšej akcii.

S pozdravom organizačný tím RCexpedition


U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.