06.01 2018 – Winter Classic

  • Views 0
  • Rating 12345

Prvá akcia roka sa niesla v tradičnom duchu. Tradičné miesto, trate aj zostava ľudí. Ale aby sa nepovedalo, prišli aj nové tváre. Týmto by som im chcel poďakovať za celé RCexpedition za ich účasť a dúfam, že to bude na pravidelnej báze.

V sobotu od rána sme pracovali na tom, aby sme všetko zaistili pre účastníkov akcie. Začala sa variť fazuľový guľáš, robili sa posledné prípravy a 10:00 hod. prišiel konečne príhovor predsedu klubu k akcii. Počas príhovoru sa ešte zbiehali posledný opozdilci na štart, aby sme mohli odfotiť tú hromadu modelov, ktoré sa tu zhromaždili. Osobne som ich napočítal podľa fotky 40 modelov. Trasa bola poväčšinou vychádzkového charakteru a v podstate kopírovala minuloročnú trasu. Na snehu sa až toho tak veľa nedá vymyslieť. Najmä na takom mokrom, aký bol v lese. V podstate sme radi, že nám počasie prialo a v deň expedície sa zdržalo akýchkoľvek daždivých prejavov. Trasa bola ako vždy prejazdená snežným skútrom, tak nebol problém so zabáraním sa modelov alebo ich pilotov. Bola plne prejazdná, i keď niektorým spôsobovala problémy. Najviac to bolo vidieť na použitých pneumatikách a pri váhe modelu.. Na prekvapenie viacerých ľudí sa tu vyskytla aj voda a blato, čo sme si náležite užívali. Takže na tohtoročnej Winterke bolo asi všetko, čo má byť. Sneh, voda, blato a oproti minulému roku aj príjemnejšie teploty okolo nuly. Pre pripomenutie, minulý rok sa teploty šplhali k -20°C. Trasu absolvovali takmer všetky autá bez poruchy, kto sa pokazil, operatívne sa to riešilo a auto bolo pojazdné aj ďalej. Po príchode na chatu a krátkej prestávke sme si dali druhé kolo Winterky, tentoraz bol však okruh kratší a viedol po pravej strane od chaty. Z ¼ kopíroval trasu prvého kola, potom sme sa odklonili na klesanie, kde to išlo miestami ako na sánkach. Len držať volant rovno, auto v koľajach a ono sa už niekam dopravilo 😀 Po zjazde sa pokračovalo po rovinke, kde cestu križovali dva malé potoky, ktoré boli v mierke k modelom (alebo ako to nazvať). Samozrejme sme sa na nich zdržali najdlhšie. Záver cesty nás už doviedol ku chate, kde už na nás čakal chutný fazuľový guláš. Po občerstvení niektorí diskutovali o modeloch, ďalších plánoch, iní sa venovali jazde po snehu v okolí chaty a tí odvážnejší sa mohli povoziť na snežnom skútri.

Záver expedície, teda tretie kolo bolo asi najlepšie. Podľa odozvy na diskusnom fóre sa to páčilo veľa ľuďom. S našimi predokolkami v mierke 1:1 sme ukončili túto expedíciu v blatistom duchu. Aby sme sa dostali domov, museli sme si vyslobodiť autá z rozblateného parkoviska. Kto mohol, ten pomáhal a nakoniec sme to všetci úspešne zvládli a dostali sa bez škôd na vozidlách domov (teda aspoň dúfam).

Záverom vám všetkým ďakujem za účasť a dúfam, že sa vidíme v podobnom množstve na najbližšej akcii.

S pozdravom organizačný tím RCexpedition


U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.