06. -07.05 2017 – TerraMontanae

  • Views 0
  • Rating 12345

Tohtoročná, v poradí už ôsma akcia v podaní klubu RCexpedition sa konala v krásnom prostredí Španej doliny. Počasie nás nečakalo veľmi vľúdne a aj predpovede neboli príliš optimistické. Celý týždeň pred akciou s drobnými prestávkami pršalo a tak sme boli dosť skeptický.

Piatok.

Prakticky už tradičný deň, kedy sa do Španej doliny zbiehalo všetko, čo malo ruky, nohy, kolesá a dokonca aj laby. Veľká časť registrovaných ľudí sa dostavila už v tento deň a bolo aj celkom veselo. Tradične sa diskutovalo, popíjalo, pripíjalo a dolaďovali sa posledné detaily akcie, aby to všetko prebehlo hladko a bez problémov.

Sobota.

V sobotu ráno sme začali s prípravami na deň. Začali sa zbiehať ostatní registrovaný modelári nahlásený na tento deň. Pár sa ich síce nedostavilo, ale prišli aj takí, ktorí sa neregistrovali. A že nás bolo registrovaných. Myslím, že táto akcia bola rekordná. Prihlásených bolo približne 70 ľudí, čiže aj modelárov a rodinných príslušníkov. Pokiaľ to takto pôjde ďalej, tak neviem neviem, kde nájdeme dostatočné ubytovacie kapacity. Ale späť k téme. Po registrácii nasledoval príhovor organizátora, kde odzneli potrebné organizačné pokyny, niečo o akcii a o Španej doline.

Následne sme sa vybrali na prvú časť trasy. Spočiatku viedla ulicami a uličkami Španej doliny. Stúpali sme stále vyššie, až sme nadviazali na chodník pod haldou. Už počas tohto úseku sa nám naskytol nádherný výhľad na obec a okolité kopce. Pozvoľna prešla cestička do lesa, kde sme pokračovali v stúpaní, no boli tu aj krásne skaly, ktoré dávali príležitosť otestovať autá a ich gumy. Po chvíľke sme došli na rovinku, kde tiekol potôčik. Samozrejme sa vytvorila kolóna a spoločne sme ho zdolávali. Ja som to mal o niečo ťažšie, nakoľko mám dosť široký model. Ale zvládol som to. Tu bola aj krátka pauza a jedna z mnohých banských šácht. Konkrétne táto bola odvodňovacia a privádzala čerstvý vzduch. Dalo sa do nej aj vojsť, no bolo v nej vody po členky, tak som to veľmi neriskoval. Trasa pokračovala ďalej po turistickej značke, ktorá nás doviedla na vrch haldy, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na okolie. Tu sme si spravili aj spoločnú foto, nakoľko pri ubytovaní to nebolo z priestorového hľadiska veľmi možné. Po fotke sme pokračovali ďalej po okolitých chodníčkoch cez les a okolo 12:30 sme dorazili na ihrisko, kde nás čakala obedňajšia prestávka. Bola tu pripravená aj strelnica, kde bola súťaž v streľbe na terč. Nachádzala sa tu aj zrúcanina baníckeho domu, kde sa obsluhovala Ludvik šachta.

Po obede  pokračovala trasa ďalej, tentoraz smerom do obce opäť po okolitých chodníkoch lesom i nelesom. Druhá časť bola klasická Scaleová, čiže v prípade prevrátenia modelu sa ho modelár nesmel dotknúť, mohli mu pomôcť iba s autom, lanom, alebo navijákom. Mne sa pred touto sekciou pokazil model, takže som ju neabsolvoval. Po príjazde na ubytovanie nasledoval voľný program, grilovanie, opravovanie modelov a diskusia o uplynulých udalostiach. Po večeri a keď sa poriadne zotmelo prišiel na rad nočný pathfinder. Pár posádok bolo nachystaných a nedočkavých. Sme veľmi radi, že sa vrátili všetci a nestretli cestou žiadneho medveďa J

Nedeľa.

Nedeľu sa malo konať ďalšie kolo Majstrovstiev SR v RC triali. Bohužiaľ, škrt cez rozpočet nám spravilo počasie. Ráno spočiatku len jemne mrholilo, no po chvíľke sa dosť výdatne rozpršalo a tak sme sa museli rozhodnúť, čo ďalej. Po porade organizátorov sme dospeli k záveru, že sa trial ruší a bude stanovený náhradný termín. Predbežne sme sa dohodli na akciu „SITNO“, ktorá sa konáva prvý augustový víkend. Odporúčam preto sledovať kalendár na stránke a na facebooku. Všetko bude včas zverejnené.

Záverom už len dodám, že akcie sa zúčastnilo približne 43 modelov. A na úplný záver ďakujeme sponzorom, bez ktorých by sme túto akciu zvládali omnoho ťažšie. Ďakujeme pivovaru Urpiner, firme Triumf, CB One, Tettris a Velcon.

S pozdravom organizačný tím RCexpedition


U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.