07.01 2017 – New Winter Classic Kordíky

  • Views 0
  • Rating 12345

Prvá, alebo posledná akcia roka? V podstate oboje je pravda. Kalendár a sviatky nám veľmi nepriali, tak sme zvolili netradičný dátum konania akcie. A mierne sa pozmenil aj názov akcie. Preto „New Winter Classic“. Jedine miesto ostalo takmer totožné. Neopustili sme Kordíky, len sme sa presunuli do chaty na Brezinách.

Piatok.

Netradične na túto jednodňovú akciu bol nastavený aj príchod v piatok. Chata bola naša na celý víkend, tak kto si chcel predĺžiť víkend, mohol ho tu stráviť. Väčšinou sa diskutovalo, rozprávali sa zážitky a čo to sa aj popilo. Ale to by som asi nemal zverejňovať 😀

Sobota.

Sobota sa niesla v tradičnom duchu. Od rána sme pracovali na tom, aby sme všetko zaistili pre účastníkov akcie. Začala sa variť fazuľovica, robili sa posledné prípravy a okolo 10:10 hod. prišiel konečne príhovor predsedu klubu k akcii. Nebola by to akcia, keby sme si nespravili spoločné foto. To pre prípad, keby niekto v lese umrzol, alebo sa stratil 😀 Trasa bola poväčšinou vychádzkového charakteru. Bola prejazdená snežným skútrom, tak nebol problém so zabáraním sa modelov alebo ich pilotov. Bola plne prejazdná, i keď niektorým spôsobovala problémy. Najviac to bolo vidieť na použitých pneumatikách. Po prejazdenom snehu sa mnohé modely zabárali a zahrabávali, ja som však so Žukom nezaznamenal vážnejšie problémy so zjazdnosťou. K môjmu úžasu toho zvládol pomerne dosť. Prechádzka to bola príjemná, i keď na štarte bolo doslova mrazivo, pokiaľ sme sa nerozhýbali. Trasu absolvovali takmer všetky autá bez poruchy, nikto sa nám nestratil, tak akcia bola úspešná. Niektorým sa tak páčilo, že si dali okruh aj 2 krát. Po výdatnej fazuľovici, ktorá zahriala nielen žalúdok, ale po tej zime vonku hádam aj celého človeka sa dalo pojazdiť aj v okolí chaty. Páčil sa aj okruh pomedzi stromy. Keď už začalo slnko zapadať za horizont, pobrali sa účastníci akcie pomaly do svojich domovov.

Záverom už len dodám, že akcie sa zúčastnilo 40 modelov vrátane tanku.

S pozdravom organizačný tím RCexpedition


U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.