12.04 2015 Off-Road Tisovec

  • Views 0
  • Rating 12345

Nadišiel dlho očakávaný dátum a naša partia sa opäť raz vybrala na Off-road do Tisovca. Aj tento rok bol zvláštny. Minimálne z hľadiska počasia. Približne týždeň pred akciou bol na kopcoch ešte sneh a tešili sme sa, že si užijeme veľa blata, sneh a tak. Lenže apríl bol pomerne pochabý a počasie si z nás urobilo dobrý deň. Oba dni sme jazdili po takmer suchých lesných cestách. Blata bolo málo a naše myšlienky sa začali uberať k nedeľnému jazdeniu s modelmi. Ako to bude v Dolinke? Bude tam blato? Bude tam sucho? Plno otázok, no rozuzlenie prišlo pomerne rýchlo.

V nedeľu ráno sme prišli na naše tradičné miesto. Našťastie Dolinka nesklamala a naše miesto, ktoré je pod stromami bolo krásne vlhké, blatové. Začali sme teda vymedzovať páskou naše ihrisko, aby sa nám tadiaľ nemotali diváci. Taktiež sme z tyčiek vytýčili trať, po ktorej jazdili autá. Dá sa povedať, že trať bola podobná, ako minulý rok. Naši kolegovia modelári sa začali pomaly zbiehať a pustili sa s vervou do nástrah trati.  Mne osobne sa najviac páčil rigol, ktorý vznikol po prejazde jedného z áut, ktorého vodič sa rozhodol absolvovať Trial Dolinku. Dalo sa ním jazdiť hore, nadol a zbierala sa v ňom voda. Na jeho konci vytvorili chalani malú hrádzu, kde sa nazbierala voda. Bolo to dosť zradné miesto, nakoľko tu vypovedalo službu pár áut. Pre mňa to bola výzva a i napriek upozorneniam som sa vrhol do jamy levovej. Našťastie bez ujmy. Auto malo síce drobné problémy, ale podarilo sa mi z toho dostať. Trošku popíšem aj trasu, ale v podstate sa budem opakovať s minulým rokom, tak len v stručnosti…

Samotná trať viedla cez nájazdovú rampu, blatovú kolaj smerom k stromom, prípadne sa dalo ňou zájsť až na koniec našeho sektoru. Pokiaľ sa vodič vybral medzi stromy, tak sa musel pomedzi ne poprepletať. Našťastie trialové tyčky udávali aký taký smer. Modely tu museli prekonávať miestami korene, bočné náklony a kto chcel, mohol absolvovať aj prejazd medzi dvoma stromami, medzi ktorými to bolo dosť natesno, no bolo možné to prejsť. Taktiež nesklamalo malé jazierko, cez ktoré sa dalo prejsť. Po čase sa tu vytvorilo prejazdom modelov parádne blatko. Odtiaľto smerovala cesta už len nadol a boli sme opäť na začiatku tohto celého blatového šialenstva. Záverom dodám, že sa nás zišlo približne 13 modelov (ak som zle porátal, ospravedlňujem sa), počasie bolo fantastické a deň sme určite všetci príjemne strávili.

Vidíme sa o rok.

S pozdravom organizačný tím RCexpedition

 


U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.