19.12 2015 – Winter Classic 2015

  • Views 0
  • Rating 12345

V uplynulých dňoch sa konal sa v poradí už piaty ročník akcie tejto tradičnej akcie, ktorá uzatvára modelársky rok. Avšak tento ročník bol čímsi výnimočný. Jeden z našich priateľov a člen našej RC komunity bude v dohľadnej dobe oslavovať okrúhle životné jubileum, tak sme sa po dohovore s ním dohodli spojiť príjemné s užitočným a pripravili sme mu malú oslavu. Ako už spomínal Tomáš na fóre, nemali by sme hovoriť, kto a koľko má rokov, ale už to i tak všetci vieme. Jedná sa o Marcela, ktorý bude čoskoro oslavovať krásnych 50 rokov.

 

Deň pred akciou to však vyzeralo krízovo. Nakoľko vonku panuje počasie, aké panuje, tak všade to bol samý ľad. Hrozilo tu riziko vážnych zranení a uvažovali sme, čo ďalej. Avšak predpoveď bola vcelku priaznivá a každý, kto sa vybral v sobotu na Kordíky, toho uvítala inverzia. Počasie sa nám rozhodlo dopriať a vítalo nás slniečko.

 

Keď sa v miestnom kameňolome zišli všetci modelári, ktorí so sebou priniesli približne 31 modelov(boli aj nejakí oneskorenci, ktorí chýbajú na fotke), začal príhovor organizátora k podujatiu. Po príhovore sme sa všetci vybrali naproti dobrodružstvu s menom Winter Classic. Trasa viedla od kameňolomu smerom k potoku. Avšak cesta nebola jednoduchá, kľukatila sa dolu svahom a pokračovala smerom k rigolu, kde sa hromadila voda a po prejazde celej kolóny tu vznikali zaujímavé blatové pasáže. Približne v polovici rigolu čakal na modely aj prudký výjazd a zjazd z kopca. Kto nebol opatrný, mohol skončiť zle nedobre. Potom už cesta pokračovala pokojne a ústila do potoka, cez ktorý bolo potrebné prejsť na druhý breh. Okolie potoka sa nám podarilo využiť dokonale. Cesta sa kľukatila po kameňoch, ktoré boli po námraze zľadovatené a pripravili zaujímavé momenty nielen pre modely, ale aj pre samotných modelárov. Bolo potrebné byť opatrný, aby nedošlo k úrazu. Takto to pokračovalo niekoľko stoviek metrov, raz sme boli hore, raz dolu a niekoľkokrát cesta križovala potok. V každom prípade, pripravená trať dokonale prevetrala schopnosti a možnosti modelov a modelárov. Došli sme aj k miestu, kde sme kedysi umiestnili dlhé laty, aby sa dalo prejsť z modelom na druhú stranu. Tentoraz tu laty neboli a namiesto nich tu čakal prudký zjazd, navyše tam bol aj ľad, takže opatrnosť bola na mieste. S rozvahou a opatrnosťou sa však zjazd dal zvládnuť. Potom už nasledovala len cesta cez les a po asfaltke sme sa vrátili späť do kameňolomu.

 

Po výdatnom obede v podobe guľášu, bôčika a iných sladkých, či slaných pochúťok sme sa venovali disciplínam, ktoré boli nachystané v lome. Boli tu dva výjazdy do kopca, ľahká trialová trať, rýchlostný okruh a cestičky, ktorými sa dalo ľubovoľne jazdiť. Osobne si myslím, že každý si jazdenie užil.

 

Popoludní sa ujal slova opäť organizátor, ktorý v mene všetkých prítomných pogratuloval Marcelovi k narodeninám, odovzdal mu darček a ako bonus sme pre neho odpálili pripravený ohňostroj.

 

Po ohňostroji sa účastníci začali pomaly rozchádzať do svojich domovov. Záverom by som chcel v mene všetkých poďakovať Marcelovi a Peťosovi za pomoc pri organizácii tohto podujatia a za materiálnu výpomoc. Ostatným prajem príjemné prežitie Vianočných sviatkov,  veselého Silvestra a všetko dobré v Novom roku 2015. Nech to jazdí bez poruchy a nech sa stretávame čo najčastejšie.

 

S pozdravom organizačný tím RCexpedition


U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.