Sixth by RCexpedition

Kedy:
8. máj 2015 – 10. máj 2015 celý deň
2015-05-08T00:00:00+02:00
2015-05-11T00:00:00+02:00
Kde:
Chata Šachtička
Vstupné / Štartovné:
10€ vodič, 7€ osoba bez auta
Kontakt:
RCexpedition
+421917111566

Ďalšia veľká expedícia v réžii RCexpedition tímu sa blíži a my Vám prinášame potrebné informácie a zároveň spúšťame registráciu.

RCExp 6th logo final

Táto každoročne zaujímavá akcia sa bude konať na strednom Slovensku pri Banskej Bystrici v okolí lyžiarskeho strediska Šachtička.

Je už tradíciou, že Vás čakajú dva dni skvelého expedičného jazdenia. No vzhľadom na možnosti ktoré nám ponúka ubytovacie zariadenie a zvolený termín, máme pripravené aj rôzne iné aktivity (viď. program nižšie).

Keďže sa jedná zvyčajne o najväčšiu akciu svojho druhu na Slovensku, ktorá zo sebou prináša aj určitú organizačnú náročnosť, spracovali sme potrebné informácie do nižšie uvedených bodov.

 

Názov akcie: Sixth by RCexpedition
Dátum konania: 8-10. mája 2015
Lokalita: Chata Šachtička ( okolie Banskej Bystrice )

Ubytovanie:

Ubytovanie bude zabezpečené v horskej chate Šachtička http://www.chatasachticky.sk/ . Jedná sa o horskú chatu na samote, ktorá je plne vybavená pre naše potreby. Kto by mal záujem o vyšší štandard k dispozícii je horský hotel šachtička http://www.sachticka.sk/hotel/sk/ vzdialený cca 10min pešo.


Poplatky:

Av. vodič ( auto ) platí štartovné 3€ ( bez ohľadu na počet dní ) bez stravy
Bv. vodič (auto ) + plná penzia ( obed,večera,pivo a kofola ) 10€ ( 3€+7€ ) – pivo a kofolu pijete koľko chcete : SOBOTA
Cv. vodič (auto ) + pol penzia ( obed,pivo a kofola ) 6,50€ ( 3€+3,50€ ) – nárok iba na jeden nápoj 0,5dcl : SOBOTA

Čo sa týka sprievodných osôb :
As. bez stravy 0€
Bs. plná penzia ( obed,večera,pivo a kofola ) 7€ – pivo a kofolu pijete koľko chcete : SOBOTA
Cs. pol penzia ( obed,pivo a kofola ) 3,50€ – nárok iba na jeden nápoj 0,5dcl : SOBOTA

Ubytovanie na chate je 12eur/osoba/noc (v prípade naplnenia chaty cena klesa na 10eur ), prípadné ubytovanie v hotely si každý rieši na vlastnú päsť.

Program:

Piatok:
Nakoľko sa jedná o voľný deň tak sme to zobrali od poobedia trochu voľnočasovo a tak od 14:00 hod. príchod účastníkov, ubytovanie, turnaj v ping pongu

 

Sobota:
08:00 – 08:30 – registrácia účastníkov
09:00 – oficiálne zahájenie expedície, príhovor organizátora, organizačné pokyny
Celý deň sa bude skladať z viacerých častí.
1) hlavná expedícia
2) obed
3) poobedňajšia expedícia v duchu Scale trophy
4) večera
5) oddych, RCsúťaže a voľná zábava
6) nočná expedícia, prípadne nejaká nočná súťaž

 

Nedeľa:
Klasicky trialový deň.
09:00 – štart trialových disciplín
Vyhodnotenie trialových disciplín
V popoludňajších hodinách ukončenie expedície a odchod účastníkov

 

Legenda pojmov a skratiek:

 

Trial – prejazd vytýčenou trasou kde vzdialenosť prejazdových bodov je malá a prechádza technicky náročným terénom.

 

Scale Trophy – (scale = mierka, v našom RC preklade je to dodržanie mierky v čo najväčšom možnom počte ohľadov) druhá časť hlavného dňa expedície, ktorá bude zameraná na dodržiavanie scale charakteru. To znamená, že počas tejto etapy bude potrebné dodržiavať isté pravidlá, ktoré sa budú čo najviac približovať skutočnej jazde na skutočnom offroade v skutočnom teréne. Presné pravidlá budú povedané tesne pre začatím Scale Trophy. Na túto časť bude vpustené len také vozidlo ktoré má aspoň niektoré vybrané znaky dodržiavania definície “scale”. Na prvý krát sme vybrali tieto scale potreby:

1) lano, gurtňa, alebo reťaz na vyprostenie

2) pneumatiky vzoru MT (na základe dotazov z minulých ročníkov uvádzam, ze v podstate všetci používame takéto pneumatiky)

2) 2ks scale expedičné doplnky (lopata, sekera, bandaska, karimatka, atd…)

3) odporúčaný je funkčný naviják (nie je vyžadovaný)
Pravidlá a pokyny RCexpedition (dodržiavanie týchto pravidiel sa na predchádzajúcich expedíciách osvedčilo veľmi dobre):
1) alkohol za volantom nepovolený
2) dodržiavanie pokynov organizátorov
3) dodržiavanie určenej trasy
4) dodržiavanie tempa vozidiel organizátorov
5) opravy vozidiel ktoré by narušili plynulosť prejazdu, nie sú počas trasy povolené, mimo stanovíšť vyhradených na tieto účely. V prípade viacerých nutných oprav je možné po konzultácii s organizátorom tieto opravy previesť priamo na mieste.

 

Prihláška na expedíciu: Prihláška na stiahnutie , alebo si ju môžete vyžiadať mailom na adrese registracia@rcexpedition.sk.

Svoje prihlášky posielajte na adresu registracia@rcexpedition.sk. Po odoslaní prihlášky dostanete mailom informáciu o platbe (číslo účtu, variabilný symbol). Prihlášky posielajte do (pozor ZMENA) 26.04.2015. V prípade, že chcete svoju registráciu zrušiť môžete tak učiniť do 26.04.2015, pričom Vám bude vrátená záloha v plnej výške. Po tomto dátume sa zaplatená záloha stáva storno poplatkom a je nevratná.

DIskusiu o expedícii môžete sledovať na našom fóre

Leták Sixth

org-team

 

U tohoto článku nemôžete pridávať komentáre.